Вакансії

Принц Саудівської Аравії відмовився дати картину в позику Лувру

Лувр попросив у принца Саудівської Аравії картину «Спаситель світу» для експонування в музеї під час виставки, проте інституція не була готова піти на його умови.

Головною умоваою принца було визнати картину оригіналом, проте дослідники Лувру хотіли провести власне дослідження справжності картини. 13 квітня на французькому телебаченні пройде прем’єра «Спаситель на продаж», де режисер Антуан Віткін розмовляє з анонімними джерелами про мотиви принца, а також справжність картини. «Доведено, що Леонардо да Вінчі дійсно малював картину, проте він не головний автор. Ймовірно, що оригінальним автором є один із його учнів», —  каже вищий французький урядовець, якого у фільмі називають під кодовим ім’ям Жак.У вересні 2019 року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не міг погодитися на умови принца, тому що на кону стоїть авторитет Лувру та всієї Франції. За умовами саудівців Франція мала відмити репутацію картини вартістю в 450 мільйонів доларів.

Проте музей не втрачає надії домовитися про експонування роботи. Саме полотно не бачили з моменту продажу у 2017 році. За попередніми даними, певний час воно перебувало на яхті принца, а яке його місце розташування зараз — невідомо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: