Вакансії

Роботи з реставрації 31 об’єкту культурної спадщини завершаться до кінця року

Національний заповідник Софія Київська. @kyivonline
Національний заповідник Софія Київська. @kyivonline

За словами міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, до кінця 2021 року будуть завершені роботи з відновлення 31 об’єкту культурної спадщини.

У межах програми «Велика реставрація» планують реалізувати 150 об’єктів із 2021 до 2023 рік усією Україною. За словами міністра культури, до кінця 2021 року буде завершений 31 об’єкт. Зокрема, йдеться про: Національний заповідник «Софія Київська»; державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця»; Національний заповідник «Хортиця»; частину протиаварійних робіт у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» та реставрацію Троїцької надбрамної церкви (корпус № 27); Національну музичну академію України імені Чайковського; Національний заповідник «Замки Тернопілля»; Національний художній музей у Києві; Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»; Національний заповідник «Давній Галич»; Львівську національну галерею мистецтв ім. Б.Возницького. Також планується реставрація приміщень камерної сцени Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької та проведення робіт за проєктом «Реставрація пам’ятки історії, архітектури національного значення кін. XVIII ст., альтанка М. І. Глінки» Національного історико-культурного заповідника «Качанівка».

Ткаченко зазначив, що МКІП буде обстоювати в бюджеті 2022 року кошти на «Велику реставрацію» в орієнтовному обсязі 5 млрд грн. Програма «Велика реставрація» розрахована на 2021–2023 роки та допоможе перетворити об’єкти матеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: