Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні і не тільки.
ПОДІЇ
Фонд АРВМ та Володимир Мельніченко. Співпраця, про яку варто розповісти
Коли: 20 квітня, 16:00
Місце: Український кризовий медіа-центр
Український художник-монументаліст Володимир Мельніченко спільно з Фондом збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка запрошує журналістів та всіх небайдужих на онлайн-зустріч. Буде презентовано оновлену структуру Фонду та стратегію його подальшої роботи. Також буде описано унікальний кейс у роботі з авторським правом, що став можливим завдяки партнерству з юридичною компанією LAW NET.
Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021»
Коли: з 23 квітня до 2 травня
«Допрем’єрні покази» дадуть глядачам з усієї України можливість побачити найновіші французькі фільми. У добірці – 5 стрічок, які безкоштовно можна переглянути онлайн на сайті printempsfrcinema.com.ua. Також відбудеться ретроспектива створених французькими режисерками фільмів. До кінопрограми сімнадцятого фестивалю «Французька весна в Україні» увійшли володарі премій «Сезар», «Супутник», лауреати Каннського кінофестивалю та Європейської кіноакадемії.
Світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай»
Коли: 25 квітня, з 20:00 до 22:00
Місце: Європейська площа
Побачити перформанс наживо можна буде під час прогулянки містом з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень. Також організатори зроблять відеодокументацію перформансу, щоб всі охочі мали можливість побачити його в межах онлайн-виставки в інші дні.
Фільм «Жінки, що грають в ігри»
Місце: Takflix
Стрічка розповідає про переможниць премії Women in Arts 2021, яку щороку проводять ООН Жінки в Україні та Український Інститут. Переможниці цьогорічної премії Women in Arts 2021: письменниця Софія Андрухович, культурна журналістка Віра Балдинюк, диригентка Оксана Линів, театральна режисерка Тамара Трунова, художниця Аліна Клейтман, культурна менеджерка Юлія Федів і кінорежисерка Ірина Цілик. Фільм доступний безоплатно.
ВИСТАВКИ
Виставка «Олег Соколов: колір, музика, слово»
Місце: NAMU
Коли: до 30 травня
Монографічна виставка Олега Соколова підготовлена в межах музейної програми «Клітина» у партнерській співпраці з Музеєм сучасного мистецтва Одеси та покликана зосередити увагу на особливостях світогляду й самобутньої практики митця. Новаторська художня практика Соколова 1950-60-х років багато в чому стала прообразом методу одеського концептуалізму, а зацікавлення художника абстрактним мистецтвом та світломузикою ставлять його в один ряд з тими митцями, що протягом ХХ століття розробляли теорію світло- та звукопередачі.
Виставка «ТЕМНИЙ РАЙ»
Коли: з 25 квітня о 12:00
На сайті Українського дому відбудеться відкриття онлайн-виставки про життя Чорнобильського Полісся. Команда організаторів представить мистецькі відео, інсталяції, архівні фото, живопис, ілюстрації роботи експедиції та аудіозаписи спілкування з жителями, портрети та історії жителів цих територій, традиції бджільництва-бортництва, а також інші творчі рефлексії, створені спільними зусиллями художників та етнографів.
Віртуальний музей Ігоря Сікорського
У Києві створили 3D-музей у родинному будинку Ігоря Сікорського. Онлайн-відвідувачі можуть роздивитися перші моделі літака й гелікоптера Ігоря Сікорського, а потім потрапити всередину оселі. Охочі можуть віртуально пройтися будинком, а також пройти захопливий квест.
Один з найбільших музеїв світу виклав частину своєї колекції онлайн. Кожен може дізнатися про неї більше — все, що для цього потрібно — перейти за посиланням.
Місце: DOCUSPACE
Коли: до 23 квітня
Мультимедійний проєкт, в якому українські медіахудожники та медіахудожниці Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний вступають у діалог з візіонерськими розробками вчених 1960–1980-х та науково-популярним кіно студії «Київнаукфільм» того ж періоду.
Ласкаво просимо, вхід заборонено
Місце: DOCUSPACE
Коли: до 23 квітня
Виставка фотографа Олександра Чекменьова представить дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих: кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети).
ОПЕН-КОЛИ
Майстер-клас Port.agency з мистецтва в публічному просторі
Щоб зацікавити аудиторію та потенційних замовників, художники мають влучно обирати тему й контекст, вміти створювати технічний бриф, оформлювати й презентувати свої ідеї. Також важливо бути відкритим й професійним у комунікаціях. Як це зробити — навчать на майстер-класі від команди Port.agency, що відбудеться 30 квітня у просторі Kooperativ. Серед проєктів, що реалізовані під кураторством агенції — найбільший у Східній Європі скульптурний парк PARK 3020, інтерактивний проєкт «Парк корупції», перший український фестиваль сучасної скульптури Kyiv Sculpture Project та багато інших.
Участь у програмі безкоштовна.
Щоб стати слухачем майстер-класу, необхідно заповнити реєстраційну форму до 28 квітня, додати портфоліо та короткий опис 2-3 художніх проєктів.
«Щербенко Арт Центр» оголошує старт прийому заявок на участь у 8-у конкурсі МУХі 2021
Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2021 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн та можливість реалізувати власний проєкт у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2022 році. Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проєкту.
Заявки можна заповнити тут.
Дедлайн подачі заявок: 30.04.2021.
Заявки надсилати на пошту: [email protected].
Заявки приймаються з 05.04 по 05.05 включно.
Початок програми 20 травня 2021 року.
Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.
Заявки надсилати на пошту: [email protected]
Дедлайн: немає.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: