Вакансії

Що робити вдома з 19 по 25 квітня

«Утонченной жизни цвет. Тютчев», Олег Соколов ©msio
«Утонченной жизни цвет. Тютчев», Олег Соколов ©msio

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні і не тільки.

ПОДІЇ

Фонд АРВМ та Володимир Мельніченко. Співпраця, про яку варто розповісти

Коли: 20 квітня, 16:00

Місце: Український кризовий медіа-центр

Український художник-монументаліст Володимир Мельніченко спільно з Фондом збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка запрошує журналістів та всіх небайдужих на онлайн-зустріч. Буде презентовано оновлену структуру Фонду та стратегію його подальшої роботи. Також буде описано унікальний кейс у роботі з авторським правом, що став можливим завдяки партнерству з юридичною компанією LAW NET.

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021»

Коли: з 23 квітня до 2 травня

«Допрем’єрні покази» дадуть глядачам з усієї України можливість побачити найновіші французькі фільми. У добірці – 5 стрічок, які безкоштовно можна переглянути онлайн на сайті printempsfrcinema.com.ua. Також відбудеться ретроспектива створених французькими режисерками фільмів. До кінопрограми сімнадцятого фестивалю «Французька весна в Україні» увійшли володарі премій «Сезар», «Супутник», лауреати Каннського кінофестивалю та Європейської кіноакадемії.

Коли: з 23 квітня до 2 травня
Місце: zoom
Під час екскурсії кураторська група розповість про концепцію виставки, просторові та концептуальні рішення, окремі художні роботи, а також поділиться особливостями колективної роботи, проблемами і викликами, з якими їм довелося зіштовхнутися.

Світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай»

Коли: 25 квітня, з 20:00 до 22:00

Місце: Європейська площа

Побачити перформанс наживо можна буде під час прогулянки містом з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень. Також організатори зроблять відеодокументацію перформансу, щоб всі охочі мали можливість побачити його в межах онлайн-виставки в інші дні.

Фільм «Жінки, що грають в ігри»

Місце: Takflix

Стрічка розповідає про переможниць премії Women in Arts 2021, яку щороку проводять ООН Жінки в Україні та Український Інститут. Переможниці цьогорічної премії Women in Arts 2021: письменниця Софія Андрухович, культурна журналістка Віра Балдинюк, диригентка Оксана Линів, театральна режисерка Тамара Трунова, художниця Аліна Клейтман, культурна менеджерка Юлія Федів і кінорежисерка Ірина Цілик. Фільм доступний безоплатно.

 

ВИСТАВКИ

Виставка «Олег Соколов: колір, музика, слово»

Місце: NAMU

Коли: до 30 травня

Монографічна виставка Олега Соколова підготовлена в межах музейної програми «Клітина» у партнерській співпраці з Музеєм сучасного мистецтва Одеси та покликана зосередити увагу на особливостях світогляду й самобутньої практики митця. Новаторська художня практика Соколова 1950-60-х років багато в чому стала прообразом методу одеського концептуалізму, а зацікавлення художника абстрактним мистецтвом та світломузикою ставлять його в один ряд з тими митцями, що протягом ХХ століття розробляли теорію світло- та звукопередачі.

Виставка «ТЕМНИЙ РАЙ»   

Коли: з 25 квітня о 12:00

На сайті Українського дому відбудеться відкриття онлайн-виставки про життя Чорнобильського Полісся. Команда організаторів представить мистецькі відео, інсталяції, архівні фото, живопис, ілюстрації роботи експедиції та аудіозаписи спілкування з жителями, портрети та історії жителів цих територій, традиції бджільництва-бортництва, а також інші творчі рефлексії, створені спільними зусиллями художників та етнографів.

Віртуальний музей Ігоря Сікорського

У Києві створили 3D-музей у родинному будинку Ігоря Сікорського. Онлайн-відвідувачі можуть роздивитися перші моделі літака й гелікоптера Ігоря Сікорського, а потім потрапити всередину оселі. Охочі можуть віртуально пройтися будинком, а також пройти захопливий квест.

Онлайн-екскурсія Лувром

Один з найбільших музеїв світу виклав частину своєї колекції онлайн. Кожен може дізнатися про неї більше — все, що для цього потрібно — перейти за посиланням

Добре проторені зв’язки

Місце: DOCUSPACE

Коли: до 23 квітня

Мультимедійний проєкт, в якому українські медіахудожники та медіахудожниці Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний вступають у діалог з візіонерськими  розробками вчених 1960–1980-х та науково-популярним кіно студії «Київнаукфільм» того ж періоду. 

Ласкаво просимо, вхід заборонено 

Місце: DOCUSPACE

Коли: до 23 квітня

Виставка фотографа Олександра Чекменьова представить дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих: кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). 

ОПЕН-КОЛИ

Майстер-клас Port.agency з мистецтва в публічному просторі

Щоб зацікавити аудиторію та потенційних замовників, художники мають влучно обирати тему й контекст, вміти створювати технічний бриф, оформлювати й презентувати свої ідеї. Також важливо бути відкритим й професійним у комунікаціях. Як це зробити навчать на майстер-класі від команди Port.agency, що відбудеться 30 квітня у просторі Kooperativ. Серед проєктів, що реалізовані під кураторством агенції найбільший у Східній Європі скульптурний парк PARK 3020, інтерактивний проєкт «Парк корупції», перший український фестиваль сучасної скульптури Kyiv Sculpture Project та багато інших.

Участь у програмі безкоштовна.

Щоб стати слухачем майстер-класу, необхідно заповнити реєстраційну форму до 28 квітня, додати портфоліо та короткий опис 2-3 художніх проєктів. 

«Щербенко Арт Центр» оголошує старт прийому заявок на участь у 8-у конкурсі МУХі 2021

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2021 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн та можливість реалізувати власний проєкт у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2022 році. Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проєкту.

Заявки можна заповнити тут.

Дедлайн подачі заявок: 30.04.2021.

До участі у програмі запрошуються студенти 3-6 курсів усіх творчих факультетів та архітектурного відділення. Програма резиденцій не має заданої теми, але вітається міждисциплінарний, дослідницький підхід, робота з різними техніками та медіа. Робота у резиденції є продовженням персональної художньої практики студентів. Тривалість резиденції 4 місяці. Можливо подаватися як індивідуально, так і групою до 4х осіб.

Заявки надсилати на пошту: [email protected].

Заявки приймаються з 05.04 по 05.05 включно.
Початок програми 20 травня 2021 року.

Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Дедлайн: немає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: