Підтримати

Що робити вдома з 19 по 25 квітня

«Утонченной жизни цвет. Тютчев», Олег Соколов ©msio
«Утонченной жизни цвет. Тютчев», Олег Соколов ©msio

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні і не тільки.

ПОДІЇ

Фонд АРВМ та Володимир Мельніченко. Співпраця, про яку варто розповісти

Коли: 20 квітня, 16:00

Місце: Український кризовий медіа-центр

Український художник-монументаліст Володимир Мельніченко спільно з Фондом збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка запрошує журналістів та всіх небайдужих на онлайн-зустріч. Буде презентовано оновлену структуру Фонду та стратегію його подальшої роботи. Також буде описано унікальний кейс у роботі з авторським правом, що став можливим завдяки партнерству з юридичною компанією LAW NET.

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021»

Коли: з 23 квітня до 2 травня

«Допрем’єрні покази» дадуть глядачам з усієї України можливість побачити найновіші французькі фільми. У добірці – 5 стрічок, які безкоштовно можна переглянути онлайн на сайті printempsfrcinema.com.ua. Також відбудеться ретроспектива створених французькими режисерками фільмів. До кінопрограми сімнадцятого фестивалю «Французька весна в Україні» увійшли володарі премій «Сезар», «Супутник», лауреати Каннського кінофестивалю та Європейської кіноакадемії.

Коли: з 23 квітня до 2 травня
Місце: zoom
Під час екскурсії кураторська група розповість про концепцію виставки, просторові та концептуальні рішення, окремі художні роботи, а також поділиться особливостями колективної роботи, проблемами і викликами, з якими їм довелося зіштовхнутися.

Світловий перформанс «Чорнобильське Полісся. Темний рай»

Коли: 25 квітня, з 20:00 до 22:00

Місце: Європейська площа

Побачити перформанс наживо можна буде під час прогулянки містом з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень. Також організатори зроблять відеодокументацію перформансу, щоб всі охочі мали можливість побачити його в межах онлайн-виставки в інші дні.

Фільм «Жінки, що грають в ігри»

Місце: Takflix

Стрічка розповідає про переможниць премії Women in Arts 2021, яку щороку проводять ООН Жінки в Україні та Український Інститут. Переможниці цьогорічної премії Women in Arts 2021: письменниця Софія Андрухович, культурна журналістка Віра Балдинюк, диригентка Оксана Линів, театральна режисерка Тамара Трунова, художниця Аліна Клейтман, культурна менеджерка Юлія Федів і кінорежисерка Ірина Цілик. Фільм доступний безоплатно.

 

ВИСТАВКИ

Виставка «Олег Соколов: колір, музика, слово»

Місце: NAMU

Коли: до 30 травня

Монографічна виставка Олега Соколова підготовлена в межах музейної програми «Клітина» у партнерській співпраці з Музеєм сучасного мистецтва Одеси та покликана зосередити увагу на особливостях світогляду й самобутньої практики митця. Новаторська художня практика Соколова 1950-60-х років багато в чому стала прообразом методу одеського концептуалізму, а зацікавлення художника абстрактним мистецтвом та світломузикою ставлять його в один ряд з тими митцями, що протягом ХХ століття розробляли теорію світло- та звукопередачі.

Виставка «ТЕМНИЙ РАЙ»   

Коли: з 25 квітня о 12:00

На сайті Українського дому відбудеться відкриття онлайн-виставки про життя Чорнобильського Полісся. Команда організаторів представить мистецькі відео, інсталяції, архівні фото, живопис, ілюстрації роботи експедиції та аудіозаписи спілкування з жителями, портрети та історії жителів цих територій, традиції бджільництва-бортництва, а також інші творчі рефлексії, створені спільними зусиллями художників та етнографів.

Віртуальний музей Ігоря Сікорського

У Києві створили 3D-музей у родинному будинку Ігоря Сікорського. Онлайн-відвідувачі можуть роздивитися перші моделі літака й гелікоптера Ігоря Сікорського, а потім потрапити всередину оселі. Охочі можуть віртуально пройтися будинком, а також пройти захопливий квест.

Онлайн-екскурсія Лувром

Один з найбільших музеїв світу виклав частину своєї колекції онлайн. Кожен може дізнатися про неї більше — все, що для цього потрібно — перейти за посиланням

Добре проторені зв’язки

Місце: DOCUSPACE

Коли: до 23 квітня

Мультимедійний проєкт, в якому українські медіахудожники та медіахудожниці Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний вступають у діалог з візіонерськими  розробками вчених 1960–1980-х та науково-популярним кіно студії «Київнаукфільм» того ж періоду. 

Ласкаво просимо, вхід заборонено 

Місце: DOCUSPACE

Коли: до 23 квітня

Виставка фотографа Олександра Чекменьова представить дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих: кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). 

ОПЕН-КОЛИ

Майстер-клас Port.agency з мистецтва в публічному просторі

Щоб зацікавити аудиторію та потенційних замовників, художники мають влучно обирати тему й контекст, вміти створювати технічний бриф, оформлювати й презентувати свої ідеї. Також важливо бути відкритим й професійним у комунікаціях. Як це зробити навчать на майстер-класі від команди Port.agency, що відбудеться 30 квітня у просторі Kooperativ. Серед проєктів, що реалізовані під кураторством агенції найбільший у Східній Європі скульптурний парк PARK 3020, інтерактивний проєкт «Парк корупції», перший український фестиваль сучасної скульптури Kyiv Sculpture Project та багато інших.

Участь у програмі безкоштовна.

Щоб стати слухачем майстер-класу, необхідно заповнити реєстраційну форму до 28 квітня, додати портфоліо та короткий опис 2-3 художніх проєктів. 

«Щербенко Арт Центр» оголошує старт прийому заявок на участь у 8-у конкурсі МУХі 2021

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2021 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн та можливість реалізувати власний проєкт у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2022 році. Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проєкту.

Заявки можна заповнити тут.

Дедлайн подачі заявок: 30.04.2021.

До участі у програмі запрошуються студенти 3-6 курсів усіх творчих факультетів та архітектурного відділення. Програма резиденцій не має заданої теми, але вітається міждисциплінарний, дослідницький підхід, робота з різними техніками та медіа. Робота у резиденції є продовженням персональної художньої практики студентів. Тривалість резиденції 4 місяці. Можливо подаватися як індивідуально, так і групою до 4х осіб.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Заявки приймаються з 05.04 по 05.05 включно.
Початок програми 20 травня 2021 року.

Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Дедлайн: немає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Міністр Ткаченко незадоволений вибором генерального директора Національного центру Олександра Довженка
378

Міністр Ткаченко незадоволений вибором генерального директора Національного центру Олександра Довженка

Назвали ім’я переможниці конкурсу на посаду генерального директора Національного центру Олександра Довженка
271

Назвали ім’я переможниці конкурсу на посаду генерального директора Національного центру Олександра Довженка

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: