Вакансії

Що робити вдома з 26 квітня по 2 травня

Марія Прошковська та Віталій Очеретяний. Із серії «Нічого особистого», 2021 ©Shcherbenko Art Centre
Марія Прошковська та Віталій Очеретяний. Із серії «Нічого особистого», 2021 ©Shcherbenko Art Centre

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні і не тільки.

ПОДІЇ

Роль міського та цифрового просторів у протесті. Досвід Білорусі й України

Коли: 27 квітня, 19:00

Розмова учасників буде побудована на зіставленні міського та цифрового просторів як спроба зрозуміти, що вони означають для протесту, на прикладі досвідів Білорусі та України.
Ви почуєте міркування про те: яку функцію виконує цифровий простір під час протестних рухів — чи це продовження публічного простору, його альтернатива, або ж додаткова можливість; якими можуть бути альтернативні цифрові майданчики для голосу та прав в умовах авторитаризму; якою є самоорганізація в умовах цифрового простору та інші дотичні до теми питання.

Інструкція для художників: що варто знати про авторські права та етику запозичення

Коли: 28 квітня, 18:30

Разом із професійним адвокатом та експертом з інтелектуального права у ході воркшопу розкажуть про правові аспекти інтелектуальної власності в мистецькій сфері, майнові та немайнові права художника/ці та їхній захист, а також поділимось лайфхаками, як продати роботу і не мати негативних наслідків у майбутньому.

Шокові методи в мистецтві. Онлайн-лекція Андрія Сігунцова

Коли: 28 квітня, 18:00

На лекції ви познайомитеся з історією виникнення шокового арту й близьких йому напрямків в сучасному мистецтві: від перших спроб експресіоністів зобразити світ як «роздроблений, що розкладається і страхітливий» до екстремальних маніпуляцій з власним тілом, використання в інсталяціях людських трупів, крові і фекалій в роботах сучасних художників.

«Камінь, ножиці, папір»

Коли: 30 квітня

Місце: Kooperativ

Port.agency та Kooperativ презентують новий проєкт, створений у межах спільної річної артпрограми. Експозиція «Камінь, ножиці, папір» досліджує трансгресивний досвід й людські відчуття, що виникають на зіткненні задоволення й болю. Артпроєкт художниці Наташі Шульте, створений за участю письменника Сергія Жадана. Експозиція поєднує у собі живопис та поезію, що інтегровані у простір та пропонують резидентам й відвідувачам інтерактивний досвід: вони мають самостійно віднайти всі елементи експозиції, що розташовані як в очевидних так і у прихованих місцях. Таким чином, мистецтво стає невід’ємною частиною робочого процесу та формує творчу атмосферу простору.

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021»

Коли: до 2 травня

«Допрем’єрні покази» дадуть глядачам з усієї України можливість побачити найновіші французькі фільми. У добірці – 5 стрічок, які безкоштовно можна переглянути онлайн на сайті printempsfrcinema.com.ua. Також відбудеться ретроспектива створених французькими режисерками фільмів. До кінопрограми сімнадцятого фестивалю «Французька весна в Україні» увійшли володарі премій «Сезар», «Супутник», лауреати Каннського кінофестивалю та Європейської кіноакадемії.

ВИСТАВКИ

Олеся Трофименко «Приховане»

Місце: The Naked Room, Київ

Коли: до 9 травня

The Naked Room представляє першу за тривалий час персональну виставку Олесі Трофименко — серію живописних полотен з елементами вишивки, над якими художниця працювала протягом останніх півтора років. Олеся закінчила відділення монументального живопису в НАОМА, що дало їй упевнену малярську базу. Останні роки вона багато працює як художниця-постановниця в кіно, що надає її живопису впізнаваного кінематографічного характеру, ніби це кадри з добре знайомого фільму. 

Віртуальний проєкт Марії Прошковської «Нічого особистого»

Місце: онлайн

Коли: до 13 травня

Проєкт приурочений до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи та пов’язаний з особистою історією сім’ї мисткині в період з 26 квітня по 13 травня 1986 року. «Нічого особистого» – проєкт-дослідження межей вразливості людини в тоталітарній системі Радянського Союзу. Працюючи з темою віддалених наслідків травмувальних подій, художниця звертається до поняття посттравматичного стресу через актуалізацію спогадів своїх близьких, що опинилися перед важким вибором, фактично його не маючи.

Виставка Юлії Бєляєвої до 35-ої річниці Чорнобильської трагедії

Дата: до 31 травня 2021

Місце: віртуальна виставка у додатку платформи V-Art

Юлія Бєляєва — сучасна українська художниця, яка працює з широким спектром  медіа: цифровим мистецтвом, віртуальною реальністю, неоном і фотографією. Вічність і Краса — це два мотиви, до яких Юлія часто звертається, роблячи це в документальній та інтимній формі.

* За прямим посиланням на виставку вам буде запропоновано встановити додаток V-Art, якщо його не було попередньо встановлено.

«В ПОНЕДІЛОК. ETCHINGROOM1»

Місце: галерея Артсвіт, Дніпро

Коли: до 5 червня

Серія робіт київської графічної майстерні etchingroom1 торкається тем, які цікавили художниць Анну Ходькову та Крістіну Ярош ще до карантинів і локдаунів. Самотність у великому місті, фатальність виходу з дому і смерть як буденне втілені у техніці мозаїки, виконаної з побутової плитки, яку можна зустріти в квартирах. Прощання з померлим сусідом біля під’їзду та робота патологоанатома римуються з очікуванням автобусу на зупинці біля дому. Ми живемо у світі, де немає більше нічого незвичного в розмовах про смерть та про фатальність, про трагічність і передчасність, про абсурд, який супроводжує нас щодня. etchingroom1 відчули цей нерв давно і транслюють його у своїх роботах. 

Виставка «Кожны дзень»

Коли: до 6 червня

Місце: онлайн

«Кожны дзень» («Кожний день») — гасло, яке скандують протестувальники й протестувальниці в Білорусі, підкреслюючи тривалість спротиву і його ритм та підтримуючи впевненість, що протест триватиме завтра, що він не закінчиться. У ситуації політичної кризи, що триває від початку серпня 2020 року — перших ночей поліційного насилля і днів масової мобілізації, фраза «кожны дзень» об’єднує спільною обіцянкою виходити на вулиці. Запозичуючи лозунг, виставка фокусується на дослідженні солідарності, «слабких» тактик спротиву, революційної поетики, механізмів державного насильства та просторового й архітектурного вимірів протесту.

ОПЕН-КОЛИ

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ III BLOCKCHAIN ART HACKATHON’Е, ПРИСВЯЧЕНОМУ 100-РІЧЧЮ ЙОЗЕФА БОЙСА  

Місія проєкту: створити арткапітал за участю художників мінімум 150-ти країн у вигляді ідеальних артнот кожної з країн. Кожна артнота одночасно має властивості реальних грошей і художню цінність — це реальний твір мистецтва.

Ідея III BlockchainArt Hackathon’a: EVERY ONE IS AN ARTIST полягає в тому, що кожна людина, яка відчуває в собі талант художника, може брати участь в проєкті. В результаті буде створено 7000 NFT в пам’ять акції Йозефа Бойса «7000 дубів», головною ідеєю якої було об’єднання людей всієї планети.

Ми запрошуємо художників всіх країн світу створити символічні артноти, стати центробанком своєї країни, створити арткапітал. На сайтах партнерів BlockchainArt і соціальної NFT мережі на блокчейні Proof-of-Love будуть розміщені інструкції, як створити NFT. Дізнайтеся більше про проєкт за посиланням.

Старт проеєкту: 31 березня, 2021.

«Щербенко Арт Центр» оголошує старт прийому заявок на участь у 8-у конкурсі МУХі 2021

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2021 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн та можливість реалізувати власний проєкт у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2022 році. Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проєкту.

Заявки можна заповнити тут.

Дедлайн подачі заявок: 30.04.2021.

Опен-колл резиденції для студентів НАОМА на Сошенко 33

До участі у програмі запрошуються студенти 3-6 курсів усіх творчих факультетів та архітектурного відділення. Програма резиденцій не має заданої теми, але вітається міждисциплінарний, дослідницький підхід, робота з різними техніками та медіа. Робота у резиденції є продовженням персональної художньої практики студентів. Тривалість резиденції 4 місяці. Можливо подаватися як індивідуально, так і групою до 4х осіб.

Заявки надсилати на пошту: [email protected].

Заявки приймаються з 05.04 по 05.05 включно.

Початок програми 20 травня 2021 року.

Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури
Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Український культурний фонд вже вчетверте проведуть Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури, який цьогоріч відбудеться у гібридному форматі. 25 травня всі охочі зможуть долучитись до заходу онлайн, щоб дізнатись про можливості залучення коштів на реалізацію власних креативних проєктів, а обмежена кількість відвідувачів зможе взяти участь в оффлайн-інтенсиві для підготовки грантових заявок на європейські програми. Реєстрація на Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури безкоштовна та можлива за посиланням.
Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Дедлайн: немає.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: