Підтримати

Штучний інтелект встановив, що Рубенс не є автором «Самсона і Даліли»

«Самсон і Даліла», ©wiki
«Самсон і Даліла», ©wiki

Мистецтвознавці провели дослідження оригінальності картини Пітера Пауля Рубенса «Самсон і Даліла». За допомогою штучного інтелекту їм вдалося встановити, що робота зі зібрання лондонської Національній галереї належить іншому автору. 

Аналіз виконала швейцарська компанія Art Recognition, а у звіті вказали: «Система штучного інтелекту з ймовірністю 91,78% оцінює роботу “Самсон і Даліла” не як оригінальну роботу Рубенса». Технологія штучного інтелекту — «найточніша нейронна мережа», яка аналізує різні особливості роботи художника. Перед аналізом роботи інтелект «навчили» на інших роботах автора. Одночасно також проводився аналіз іншої картини художника зі зібрання Національної галереї: картину «Вид на Хет Стін рано вранці» підтвердили в оригінальності.

Експерти давно стверджували, що «Самсон і Даліла» — копія оригіналу, яка була написана в 1609 – 1610 роках для антверпенського патрона художника і зникла після смерті власника у 1640 році. У 1980 році Національна галерея придбала полотно за рекордні для того часу 2,5 мільйони фунтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Нігерійська Гільдія художників Ahiamwen запропонувала Британському музею обміняти твори сучасного мистецтва Нігерії на бенінську бронзу
173

Нігерійська Гільдія художників Ahiamwen запропонувала Британському музею обміняти твори сучасного мистецтва Нігерії на бенінську бронзу

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: