Вакансії

США повертають до Іраку 17 000 вкрадених старожитностей

©the U.S. Immigration and Customs Enforcement
©the U.S. Immigration and Customs Enforcement

Американський окружний суд у Нью-Йорку зобов’язав мережу «Хобі Лобі» позбавитися «Планшету мрії Гільгамеша», рідкісного клинописного тексту з давньої Месопотамії, який контрабандно ввезли в країну з Іраку.

Засновник компанії Стів Грін придбав аккадський артефакт, якому 3500 років, у 2014 році. Покупка була призначена для майбутнього Музею Біблії у Вашингтоні, але колекція, яку накопичив євангельський мільярдер, виявилася заповненою розграбованими старожитностями, серед них і таблиця Гільгамеша.

«Ця конфіскація є важливою віхою на шляху повернення рідкісного і давнього шедевра світової літератури до країни походження. Ми прагнемо боротися з чорним ринком продажу культурних цінностей та контрабандою вкрадених артефактів», — заявила адвокатка Жаклін М. Касуліс.

«Планшет мрії Гільгамеша» названа так, оскільки містить фрагмент з епосу, який вважають одним із найдавніших релігійних текстів у світі, в якому головний герой поеми розповідає свої мрії матері. Поема мала потрапити в Музей Біблії, оскільки в ній також згадується Великий потоп, подібний до історії про Ноєвий ковчег у Бутті, першій книзі Старого Завіту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: