Вакансії

Міжнародна рада музеїв дала нове визначення слову «музей»

У вересні в Кіото відбудеться зібрання міжнародної ради музеїв. Члени організації обговорять питання умов праці, головні цілі інституцій та найцікавішим питанням залишається затвердження нового терміну поняття «музей». Ось, як звучить довільний переклад:

«Музей — це простір створений для критичного осмислення та обговорення минулого і майбутнього. Інституція має відповідати сучасним потребам, експонувати еталонні артефакти і предмети мистецтва. Зберігати і передавати роботи митців наступним поколінням й забезпечувати рівні права та рівний доступ до культурної спадщини. Музеї існують не заради прибутку. Їх діяльність заснована на принципах партиципації та прозорості і будується навколо активної співпраці з різними спільнотами».

Старе визначення музею було коротше. У ньому йшлося про те, що музеї — це постійні некомерційні інституції, які «служать справі суспільства» і займаються «придбанням, зберіганням, дослідженням, популяризацією та експонуванням матеріального і нематеріального спадку людства з метою освіти, вивчення та розваги».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: