Вакансії

Суд постановив знести незаконний «храм-МАФ» на території Музею історії України в Києві

Каплиця УПЦ МП Десятинного чоловічого монастиря на території Національного музею історії України @otkachenkokyiv
Каплиця УПЦ МП Десятинного чоловічого монастиря на території Національного музею історії України @otkachenkokyiv

Господарський суд Києва зобовʼязав знести «храм-МАФ» на території Музею історії України, оскільки обʼєкт збудували незаконно. Рішення суду набуде чинності через 20 днів, якщо на нього не подадуть апеляцію.

«Позов музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню», — зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, це порушує вимоги пункту, а частини 1 статті 91 Земельного кодексу, яка передбачає, що будь-яка будівля має використовуватися за цільовим призначенням. Також «храм-МАФ» розташований у буферній зоні памʼяток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво — обʼєкт порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церк».

Дозвіл на спорудження «храму-МАФу» біля Десятинної церкви надав громаді УПЦ МП у 2004 році очільник музею Сергій Чайковський. У 2018 році Національний музей історії України звернувся до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про держреєстрацію прав релігійної громади УПЦ МП на цей об’єкт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: