Вакансії

У Британії знайшли невідомий лист Кубрика до Пастернака

Британський історик кіно Джеймс Фенвік знайшов невідомий лист режисера Стенлі Кубрика письменникові Борису Пастернаку. Режисер писав з пропозицією викупити права на екранізацію роману «Доктора Живаго». Про це повідомляє The Guardian.

Головну роль запропонували голлівудському актору Кірку Дугласу, якого ми пам’ятаємо зі стрічок «Шляхи слави» та «Спартак». Режисер сподівався, що зйомки будуть проходити в Радянському союзі. У листі, який датують 1959 роком, Кубрик писав: «Остання картина, яку ми зняли, “Стежки слави “, отримала нагороду за найкращий фільм року в Бельгії, Бразилії та Фінляндії. Зараз ми хочемо купити права на “Доктор Живаго”. Ми зв’язалися з юридичною фірмою в Нью-Йорку, яка представляє італійських видавців книги. Переговори зайшли в глухий кут, оскільки вони ще не готові до підписання угоди».

«Доктор Живаго» — найвідоміший роман Пастернака, який вийшов у 1955 році. Майже одразу його заборонили в Союзі. Роман контрабандою переправили за кордон, де італійське видавництво купило права та опублікувало його. У 1958 році письменник отримав Нобелівську премію з літератури, від якої радянська влада змусила його відмовитися.

Фото: seance

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: