Вакансії

У Чернігові зберегли панно Галини Севрук

20 червня у Чернігові завершили демонтаж панно «Давній Чернігів» Галини Северчук. Панно було розташовано на стіні готелю «Градецький», тепер його передали у Художній музей імені Григорія Галагана, де з часом представлять в постійній експозиції.

Організатори Chernihiv Monumentalism, які ініціювали проєкт, також записали відео з демонтажу.

«Панно виготовили у експериментальній лабораторії Ніни Федорової, яка знаходилась на території Софії Київської. Федорова разом з художниками, хіміками та техніками працювали над створенням різних формул для виготовлення панно… Такі роботи унікальні, їх навіть реставрувати важко, оскільки полива складний процес, який  важко відтворити», — сказав у відео мистецтвознавець Леонід Маращук.  

002.jpg

Галина Севрук  — українська керамістка та монументальна художниця. За радянського періоду підписала лист на захід репресованих, за що її виключили з Спілки художників України, у 2005 році членство поновили. Один із найвідоміших її творів створила спільно з Аллою Горською, Опанасом Заливахою, Людмилою Семикіною та Галиною Зубченко, робота «Шевченко. Мати» знаходиться у вестибюлі Червоного корпусу КНУ.

Фото: ©0462

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: