Підтримати

У Дніпрі Літній театр визнали пам’яткою архітектури

©2gis.ua
©2gis.ua

Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради затвердило Літній театр у парку імені Тараса Григоровича Шевченка як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини за видом «Архітектура». Про це пише Dnipro Monumentalism.

Ще минулого року дана організація разом з  ГО «Культурна Медіальна» розробили проєкт з 34 об’єктів, які потрібно внести до реєстру пам’яток культурної спадщини Дніпра.Літній театр у парку імені Тараса Григоровича Шевченка розробив архітектор Павло Нірінберг. Спершу він називався кінолекторієм, а сам архітектор називав його своїм улюбленим проєктом. За авторським задумом, дерева, які проростають крізь металевий дах, пов’язували живу природу і творчість людини. Сам парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка — центральний і найстаріший парк Дніпра, пам’ятка садово-паркового мистецтва.

Павло Нірінберг — дніпровський архітектор, який народився та виріс у Вінниці. З першого разу не вступив до Ленінградського інженерно-будівельного інституту, навчався у Саратівському будівельному технікумі, щоб потім вступити до омріяного інституту. Доробок Нірінберга вплинув на розвиток особливої дніпровської архітектурної школи. Серед його робіт: забудова житлового району «Лоцманський»; «Будинок книги» на розі проспекту Яворницького й вулиці Вернадського; монолітні 28- та 29-поверхові будинки на Мандриківці; Дніпровський цирк; будівля Дніпровської міськради та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Більше матеріалів

Шматок Ізраїльського роз’єднувального муру, на якому створив надпис Бенксі, продадуть як NFT
295

Шматок Ізраїльського роз’єднувального муру, на якому створив надпис Бенксі, продадуть як NFT

Італія стала останньою європейською країною, яка вимагає тест на СOVID-19 перед відвідуванням музеїв
321

Італія стала останньою європейською країною, яка вимагає тест на СOVID-19 перед відвідуванням музеїв

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: