Вакансії

У Харкові внаслідок обстрілів рф пошкоджено близько 10 будівель за проєктом Олексія Бекетового

@suspilne
@suspilne

У Харкові внаслідок російських обстрілів пошкоджено близько десяти будівель, спроєктованих архітектором Олексієм Бекетовим. Здебільшого в будівлях немає вікон. Про це «Суспільному» повідомила архітекторка Катерина Кублицька. Нині вона займається фіксуванням і дослідженням наслідків обстрілів для Гаазького суду, а також аби орієнтовно порахувати вартість реставрації історичних об’єктів.

За словами координаторки ініціативної групи SaveKharkiv, правнучки архітектора Олени Рофе-Бекетової,  загалом у місті збереглося близько 40 будівель, спроєктованих Бекетовим.  Він працював над навчальними закладами, зокрема спроєктував один із корпусів юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, а також бібліотеки, лікарні, садиби. 

Раніше ініціатива SaveKharkiv фіксувала незаконні перефарбування або будівництва. Нині ж вивчає  пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення рф пам’ятки архітектури. Зокрема йдеться про Будинок вчених, збудований за проєктом Бекетового у стилі неогрецького класицизму з великою лоджією. Нині внаслідок обстрілів пошкоджено оригінальний вітраж будівлі початку XX cтоліття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Більше матеріалів

Міністерство культури рф заборонило вивозити музейні експонати на закордонні виставки
111

Міністерство культури рф заборонило вивозити музейні експонати на закордонні виставки

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: