Вакансії

У Києві почали реставрувати мозаїку Ади Рибачук і Володимира Мельниченка

Автор книжки Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics та фотограф Євген Нікіфоров на своїй сторінці у фейсбук розповів про початок збору коштів на реставрацію мозаїки Ади Рибачук і Володимира Мельниченка на Центральному автовокзалі.

Нікіфоров пише, що процес реставрації почався в лютому й у ньому беруть участь Фонд збереження культурної спадщини Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, художники та дизайнери, а також студія GurinBrothers. Ціль краудфандингової кампанії — знайти додаткові 150 тисяч гривень.

«Зараз на центральному автовокзалі Києва триває реставрація мозаїчного комплексу легендарних Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, авторів “Стіни пам’яті” та інших знакових об’єктів Києва. Важливо — мозаїки та будівля, в якій вони розташовані, збережуть своє функціональне призначення. Автовокзал залишиться автовокзалом (і його новий інтер’єр, якщо вірити проєкту, матиме цілком пристойний вигляд)», — продовжує фотограф.

Ада Рибачук та Володимир Мельниченко — українські художники-монументалісти, чиї роботи стали символом київської інтеліґенції кінця радянської доби.

©Євген Нікіфоров
©Євген Нікіфоров
©Євген Нікіфоров
©Євген Нікіфоров
©Євген Нікіфоров
©Євген Нікіфоров
©Євген Нікіфоров
©Євген Нікіфоров

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: