Вакансії

У Києві поновили демонтаж садиби Маліна

@the-village
@the-village

У Києві поновили незаконне будівництво житлового комплексу на місці зруйнованої частини історичного будинку Маліна. Про це повідомляє активіст Дмитро Перов на своїй сторінці у фейсбуці.

За його словами, будівництво тривало майже весь день 17 жовтня, «незважаючи на повітряні тривоги й комендантську годину». Після приїзду поліції роботи частково призупинили.

«Поки в Києві були «прильоти», а людей діставали з-під завалів, на місці зруйнованої частини будинку Маліна будували ЖК «Тургенєв», — зазначає активіст.

Попри те, що обʼєкт не має охоронного статусу, будівельні роботи заборонені, оскільки будівля розташована в історичному ареалі міста — на вулиці Тургенєвській, 22. Садиба Маліна збудована в 1890 році. На початку XX століття тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських.

Демонтаж об’єкта розпочався наприкінці липня 2021 року. На якийсь час роботи призупинили, але згодом відновили. На початку вересня 2021 року до будинку привезли важку техніку. Після повідомлень про можливе знесення КМДА відправила до садиби інспекції департаменту охорони культурної спадщини та департаменту міського благоустрою, які зупинили будівельні роботи. Тоді Київська міська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного демонтажу історичного будинку. Наразі Садиба Маліна не належить до обʼєктів, що мають охоронний статус, натомість із 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради. Київрада мала ввести мораторій на реконструкцію цих обʼєктів, але вона лише порадила власникам будівель утриматися від реконструкції або нового будівництва на їхньому місці.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Більше матеріалів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: