Підтримати

У Києві пройде голосування про забудову території, де знаходяться історичні будівлі

©kyiv.media
©kyiv.media

24 червня на розгляд депутатів Київської міської ради винесуть проєкти про передачу в оренду територій, на яких розташовані дві історичні будівлі: модерністський ринок на Солом’янці та садиба ХІХ століття на Хрещатику.

Як повідомляє видання «Хмарочос», нове проєктування на Солом’янці неузгоджене з Міністерством культури та Департаментом охорони культурної спадщини КМДА. Модерністський ринок звели у 1973 році за проєктом Алли Аніщенко. Її дочка Валентина Шпара зверталася до міської ради з офіційним листом, в якому просила зберегти будівлю.

Тоді як садиба в центрі міста перебуває у комунальній власності, ще в 1989 році будинок визнали непридатним для проживання, а всіх жителів виселили. Приватний інвестор викупив будівлю та на її місці планує побудувати готельно-офісний комплекс висотою 160 метрів. Оригінальний проєкт будівлі належить архітектору Володимиру Ніколаєву, а над формуванням сучасного вигляду працювали: В. Ніколаєв, О. Шварценберг, С. Рикачов.

Національна спілка архітекторів України вимагає збереження будівель: «НСАУ звертається до депутатів КМР з проханням звернути увагу на збереження цієї цінної забудови, зокрема рекомендуємо зняти з порядку денного та відправити на доопрацювання проєкт рішення Київської міської ради № 08/231-1434/ПР (розділ 3.9.2, пункт 5) та № 08/231-1265/ПР (розділ 3.9.2, пункт 6)».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Проведуть додаткове жеребкування, щоб визначити журі конкурсу на посаду директора Мистецького Арсеналу
206

Проведуть додаткове жеребкування, щоб визначити журі конкурсу на посаду директора Мистецького Арсеналу

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: