Вакансії

У Львові напали на Муніципальний мистецький центр. Інформація оновлюється

Фото нападу з камер відеоспостережень @Facebook
Фото нападу з камер відеоспостережень @Facebook


Вранці 13 лютого невідомі увірвалися у Львівський муніципальний мистецький центр. Напад вчинили приблизно 15 молодиків. У фейсбук-дописі директорки артцентру Ляни Мицько йдеться про те, що це учасники молодіжного руху «Основа майбутнього», частина з яких була в масках, а іншу частину вдалося ідентифікувати. Вона зазначає, що «компанія правих тверезих молодих людей напала на Львівський муніципальний мистецький центр», а також вони «заклеїли агітками вхід». Наразі виставку призупинено.

Одразу після відкриття молодики увірвалися до центру, де перебували адміністраторка й один відвідувач. Вони зірвали веселковий прапор, погрожували адміністраторці, розбили телефон відвідувача, наклеїли агітаційні матеріали на постери виставки Давида Чичкана «Стрічки та трикутники». Як зазначає Мицько, особи намагалися переконати адміністраторку та єдиного на той час відвідувача у неправильності виставок і частини проєктів, що створюються у Центрі. Після виклику поліції зловмисники покинули артцентр. У коментарі для «Суспільного» Ляна Мицько повідомила, що напад скоїли через виставку художника Давида Чичкана «Стрічки та трикутники», яка розпочалася 4 лютого.
На Facebook-сторінці Львівського муніципального мистецького центру повідомляється, що вистаку призупинено. «На кордонах брязкає зброя і останнє, чого ми хочемо досягти в цей час – перетворити мистецтво на інструмент для політичних провокацій ворога»,  — зазначається в дописі.

Один з учасників нападу, підписаний як Vadim IV Anatoliyovych, на своїй сторінці у фейсбуці написав, що ніякого вторгнення не було, а насправді туди зайшло близько 20 молодих чоловіків, які нічого не трощили, не били, а поцікавилися в адміністраторів, чому в приміщенні Центру, що фінансується коштами львівської громади, проводять виставку Давида Чичкана, який прирівнював ветеранів АТО до бойовиків ДНР.

Також Мицько написала, що «шкода, що вони [нападники] не відвідували виставку про добровольців АТО “Іскри” Вікторії Войчєховської, яка тривала майже три місяці перед тим». На сайті Львівського муніципального мистецького центру виставка «Стрічки та трикутники» описується як розмірковування художника про «українську ідею та українську ідентичність». У серії графічних робіт Чичкан зображає уявну, альтернативну, втрачену або майбутню Україну, що стає для нього ескапістським притулком у часи неолібералізму та загострення імперіалістичної загрози з боку Кремля.

Учасник нападу, іронізуючи, назвав поклеєні агітаційні матеріали «артінсталяцією під назвою “Правда про те, на що витрачаються гроші львів’ян”. Інсталяція являє собою предмет публічного простору у вигляді QR-коду з посиланням на статтю, де йде мова про те, що Ляна Мицько використовує Львівський муніципальний мистецький центр як майданчик для просування своїх особистих політичних і ідеологічних поглядів».

Під вечір 13 лютого Ляна Мицько повідомила, що за фактом нападу на Львівський муніципальний мистецький центр відкрито кримінальну справу за статтею хуліганство.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: