Вакансії

У Нью-Йорку відкрилася виставка українських художників

©Стоп-кадр Where are your big ears, dear dead Grandma, Катя Лібкінд
©Стоп-кадр Where are your big ears, dear dead Grandma, Катя Лібкінд

26 серпня у Нью-Йорку в Ukrainian Institute of America відкрилася виставка українських художників A Radically Different Society. Кураторка — Леся Кульчинська.

У проєкті Леся Кульчинська об’єднала відеороботи понад 20 молодих художників, які охоплюють часові межі від Євромайдану та війни на Донбасі до сьогодення. Митці проаналізували українське суспільство та драматичний період у його історії, проте сам фокус не зосереджений на якійсь конкретній історичній події. Простір у відео нагадує простір пейзажів мрій. Глядачі можуть спостерігати за щоденними ситуаціями з життя, але їх всіх поєднує одне — відчуття страху. Деякі втікають туди від невизначеної та ворожої реальності, інші намагаються знайти шлях до своїх заповітних бажань. Ця втеча відіграє сомнамбулістську стратегію захисту від симптомів депресії.

«Мрія про суспільство, яке могло б досягти кардинально іншого успіху, спалахнула під час Революції гідності в практиці стихійного порядку, солідарності та взаємопідтримки; у почутті спільності та довіри, що раптово об’єднали людей, які ніколи раніше не зустрічалися. Революційний момент виняткового досвіду минув, але мрія осіла у спогадах, вселяючи фантазії та практики людей і груп, розігріваючи крихітні утопії десь у міських хащах, виховуючи розчарування, а також політичні спекуляції», — прокоментувала Леся Кульчинська.

Художники та художниці: AntiGonna, Катерина Берлова, Пьотр Армяновський, Діана Аззуз, Яна Бачинська, Анатолій Бєлов, Дарія Чечушкова, Fantastic little splash, Ксенія Гнилицька, Борис Кашапов, Аліна Клейтман, Тарас Ковач та Анна Сорокова, Ірина Кудря, Оксана Казьміна, Марія Куліковська, Дарія Кузьмич, Стан Квітко, Катя Лібкінд, Ярема Малащук та Роман Хімей, Роман Михайлов, Олексій Радинський, Лєна Сіятовська, Богдана Смирнова, Тамара Турлюн, Аліна Якубенко, Юрій Єфанов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: