Вакансії

У Рівному міська влада демонтувала мозаїку з двома українками у вишиванках

inst @ukrainianmodernism
inst @ukrainianmodernism

У Рівному міська влада демонтувала унікальну мозаїчну стелу радянського часу із зображенням двох жіночих фігур у національному вбранні Галичини та Наддніпрянщини. Демонтаж обʼєкта пояснили декомунізацією.

Початково там також містилось зображення серпа й молота, яке прибрали раніше, а тло фігур перефарбували в жовтий та блакитний кольори. На думку влади міста, обʼєкт встановили на честь дружби України з Білоруссю, і тому вона є маркером радянської епохи, тож її слід прибрати в медах декомунізації.

Як повідомив телеканал Рівне 1, мозаїку планують зберігати на складах міської ради, а в майбутньому вона може опинитися на Пагорбі Слави в Рівному, де буде представлені радянські монументи. Але з огляду на брутальний спосіб демонтажу, ймовірно, стелу не вдасться зберегти.

Cкріншот з сюжету телеканала Рівне 1

«В часи війни спадщину треба берегти як зіницю ока. Поки Європа виділяє кошти на збереження та евакуацію культурних цінностей українським музейникам, активісти захищають вітражі й пам’ятники від вибухів, влада Рівного піариться знищенням українських мозаїк.(…) Культура — це таке ж питання нацбезпеки, як і оснащення армії», — йдеться в дописі Ukrainian Modernism.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: