Вакансії

У Туреччині виявили зображення віком понад 2800 років 

@filoitexnisfilosofias
@filoitexnisfilosofias

На південному сході Туреччині виявили підземний триметровий комплекс із зображенням богів часів Новоассирійського царства. Обʼєкт датується IX століттям до нашої ери. Композиція з трьома короткими написами арамейською мовою зображує божественну ходу. 

На стіні зображено вісім незакінчених богів, які належать до арамейського пантеону. Висота найбільшого зображення становить 1,1 метра. Серед божеств: бог місяця Сіна, бог бурі Хадада та богиня Атаргатіс. Також науковці ідентифікували бога сонця. Зазначається, що малюнки виконані в ассирійському стилі. 

«Коли Ассирійська імперія здійснювала політичну владу в південно-східній Анатолії, ассирійські правителі висловлювали свою владу через мистецтво в ассирійському придворному стилі», — розповідає Селім Феррух Адалі, доцент стародавньої історії Університету соціальних наук.

Археологам також вдалося ідентифікувати один із написів, який містить імʼя «Мукін-абуа». Він був новоассирійським чиновником під час правління Адад-Нірарі III. Припускають, що він контролював регіон та міг використовувати цей комплекс для інтеграції з місцевими жителями. 

Це археологічне відкриття є першим відомим прикладом скельного рельєфу новоассирійського періоду з арамейськими написами. Імперія утворилася в Месопотамії, однак згодом почала розширюватися. До неї нажали землі Анатолії — великий півострів у Західній Азії, який включав більшу частину сучасної Туреччини, між 600 та 900 роками до нашої ери.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Більше матеріалів

На Прикарпатті демонтували монумент «Односельцям, які загинули під час Другої світової війни»
96

На Прикарпатті демонтували монумент «Односельцям, які загинули під час Другої світової війни»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: