Український фільм виграв найпрестижніший фестиваль документального кіно

Український фільм режисерки Аліни Горлової та продюсера Максима Наконечного від TABOR Production, This Rain Will Never Stop, виграв найпрестижніший фестиваль документального кіно IDFA в Амстердамі, у межах секції First Appearance.

Світова прем’єра нової стрічки відбулася на конкурсі, тож вона лише починає фестивальне життя. Паралельно фільм також показали на Festival dei Popoli у Флоренції, де стрічка також отримала головну нагороду фестивалю.

«Нагороду за найкращий фільм у секції “Перша поява” отримує вражаюче гарно відзнятий і змонтований фільм, що занурює нас у лихо війни через особисту подорож, яка веде глядача швидкоплинними моментами радості й болю. Фільм охоплює традиції, сучасність, смерть і силу рухатися вперед. Це потужна історія, яка не дозволяє нам врятуватися від руйнувань і душевних втрат війни», — Міжнародне журі Амстердамського фестивалю IDFA прокоментувало нагороду.

Режисерка Аліна Горлова також поділилася враженнями: «Це саме той момент, коли мрії здійснюються. Найсміливіші. Спочатку головна нагорода на Festival dei Popoli, а тепер на IDFA. Це дуже особливий момент, коли розумієш, що всі твої зусилля повертаються до тебе з віддачею. Дуже радію за фільм та команду. Всі щасливі. Ми не помилилися, коли зрозуміли, що час цього фільму прийшов. Виявляється, що так і було».

Прем’єра в Україні запланована на 2021. Сюжет розповідає про 20-річного Андрія Сулеймана та його родину. Він з батьком переїжджає із Сирії, але стикається з черговим військовим конфліктом уже в Україні, де працює волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в на батьківщині — в Сирії.

Більше матеріалів