Підтримати

В Україні презентували онлайн-гру про мистецтво 1920-2020 років

©Пресреліз
©Пресреліз

Український інститут та кураторське об’єднання OK Projects презентували онлайн-виставку у форматі гри — The Fantastic Adventure through Art History of Ukraine.

Гра доступна безкоштовно двома мовами, у ній розповідається, що відбувалося з мистецтвом на території сьогоднішньої України між 1920-2020 роками, і кожен учасник може обрати, як реагувати на історичні події за допомогою творів. Кураторська добірка містить художників, які за останні 100 років активно працювали з суспільно-політичними темами. На онлайн-виставці представлено роботи 20 українських митців, серед яких: Михайло Бойчук, Олександра Екстер, Сергій Григор’єв, Алла Горська, Ніколай Карабінович, Федір Тетянич (Фрипулья) та інші. 

«Під час створення гри для нас було важливо заохотити як широку публіку, так і профільну аудиторію. Тому в прооєкті The Fantastic Adventure through Art History of Ukraine є кілька шарів: для незнайомого з українським мистецтвом користувача гру необхідно проходити декілька разів, аби знайти всіх художників; художня спільнота може критично розглядати зв’язки між художниками та невключення окремих важливих для контексту діячів, а зацікавленим в історичних процесах можна знаходити нові “пасхалки” в ілюстраціях кожного разу під час проходження. Гравець опиняється в ролі художника і мистецтвознавця одночасно: відповідальність за створення історії українського мистецтва тепер на ньому», — зазначають кураторки проєкту Ксенія Малих та Валерія Шиллер. 

Проєкт розробило кураторське об’єднання OK Projects, агенція BILESUHE та Photinus Studio. Кураторки проєкту — Ксенія Малих, Валерія Шиллер, ілюстратор — Даніїл Ревковський. Проєкт є частиною #UkraineEverywhere — програми Українського інституту з презентації візуальної культури України онлайн. Створено в межах програми Українського інституту #UkraineEverywhere.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Італійського фотографа усунули від участі у фотопремії через публікацію імен жертв зґвалтування
216

Італійського фотографа усунули від участі у фотопремії через публікацію імен жертв зґвалтування

Міністерство культури та інформаційної політики знайшло кошти для відновлення 26 об’єктів
150

Міністерство культури та інформаційної політики знайшло кошти для відновлення 26 об’єктів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: