Вакансії

В Україні запустили проєкт зі збереження народної спадщини

Фрагмент народного малярства зі збірки Музею Івана Гончара. Автор — Погорілий Федірinst @spilnyi.spadok
Фрагмент народного малярства зі збірки Музею Івана Гончара. Автор — Погорілий Федір inst @spilnyi.spadok

В Україні запустили проєкт зі збереження народної спадщини «Спільний спадок», мета якого, викупляти та передавати музеям унікальні й цінні старовинні речі.

Ініціатори проєкту — колекціонерка українського народного вбрання Аліна Божнюк, креаторка Аня Кащєєва, художник Ілля Почкун та айтівець Олексій Ан, які вже почали співпрацю з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара». Як каже Аліна Божнюк, речі, які вдасться викупити, будуть представлені в основних фондах музею та, ймовірно, експонуватимуться в майбутньому поруч з іншими музейними предметами. Вона наголошує, що належним чином зберігати та популяризувати подібні предмети можуть лише музеї, де є ресурс, досвід і любов до цієї справи, тому важливо передавати старовинні речі їм.

Спочатку кураторка проєкту вивчає пропозиції онлайн (це можуть бути аукціони, оголошення від продавців у соцмережах, на OLX тощо) і бронює річ, далі відбувається погодження з науковими співробітниками музею щодо якості й цінності речі, потреби для колекції установи та об’єктивності ціни, після чого річ викупляють. Проєкт можна підтримати на патреоні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: