Підтримати

Вчені назвали секрет мистецького успіху: генерувати нові ідеї та тримати фокус 

Джексон Поллок «Конвергенція», 1952 @vogue.ua
Джексон Поллок «Конвергенція», 1952 @vogue.ua

Вчені дійшли такого висновку, проаналізувавши понад 800 тис. робіт різних художників та художниць:

У новому досліджені, що опублікували у журналі Nature Communications, група вчених заявила, що відкрила секрет успіху в мистецькій діяльності. Один із таких — hot streak (гаряча смуга), тобто період успішної художньої роботи і продуктивності. 

Під час дослідження вчені використовували штучний інтелект й проаналізували 800 тис. робіт понад 2 тис. художників, зібраних з різних галерей та музеїв. Якщо штучний інтелект показував у роботах художника різні стилі, то це був період пошуку. Період експлуатації — якщо художник перестав експериментувати з практиками. «Гарячу смугу» митців вчені виявили, коли дослідили найдорожчі роботи художників. За словами дослідників, результат експерименту стосується не лише художників, але й кінорежисерів і представників науки.

Дослідники навели Джексона Поллока як приклад у газеті, зазначивши, що «гаряча смуга» абстрактного експресіоніста мала місце в період  1946 і 1950 роками, коли він почав писати краплями. Така практика принесла художнику світове визнання. Для Поллока ця епоха була часом інтенсивної зосередженості в досить специфічному стилі. За словами дослідників, художник досягнув такого успіху завдяки постійним експериментам та зосередженості.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Представники індійського племені осейджів виступають проти продажу священної печери Міссурі
82

Представники індійського племені осейджів виступають проти продажу священної печери Міссурі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: