Вакансії

Вчені: римляни вірогідно згодовували левам полонених

©University of Leicester Archaeological Services
©University of Leicester Archaeological Services

Археологи знайшли реліквію, яка підтверджує теорію, що римляни згодовували полонених левам. Про це пише art.net.

Під час розкопок 2016 року на місці римського будинку археологи Університету Лестера виявили різьблену бронзову ручку для ключів зі зображенням чоловіка, що став жертвою лева. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Britannia, ця сцена відображає публічну страту.

«Як тільки знайшли, ручка виглядала як невиразний бронзовий предмет, але після того, як ми ретельно очистили ґрунт, на диво, знайшли кілька невеликих облич. Це було вражаюче. Нічого подібного раніше не було знайдено ніде в Римській імперії», — сказав у своїй заяві археолог і співавтор дослідження Лестерського університету.

Згідно з римським законодавством, злочинців і військовополонених можна було кинути диким звірам. Такі сцени задокументовані в Колізеї у Римі, але це перший доказ того, що практика використання екзотичних тварин для вбивства в’язнів як форма публічної розваги поширилася аж до Британії.За даними London Times, Рим мав би отримувати левів з Месопотамії та Північної Африки, доставляючи їх у далекі краї імперії річковими човнами та вагонами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: