На арт-ярмарку viennacontemporary, який проходив цього року з 26 по 30 вересня взяло участь 110 галерей з 26 країн. На ярмарку представили окремий сегмент присвячений молодим невідомим художникам, що роблять перші кроки у мистецтві. Окремий розділ «Дослідження» — робота над доробком не широковідомих європейських художників 1960-1970-х років. Попри широкий вибір та різноманітність тем, найпопулярнішимм героями ярмарки стала група NSK, що прославилася в 1980-і тим, що придумала власну державу. Виставка NSK State in Time зібрала роботи від Іллі і Емілії Кабакових до Вадима Фишкина. Ціни творів кардинально відрізняються, від валізи, оббитою шкірою за двісті тисяч євро, до паспорта членів NSK, які оформляють тут же за тридцять два євро.
У цьому році на ярмарку viennacontemporary люблять поговорити про політику. Наприклад, на стенді мадридської галереї Sabrina Amrani виставлена фігурка білого порцелянового слона. Хобот у нього у вигляді змії, вуха віялом, ноги — дерева, а хвіст як мотузка. Як пояснюють галеристи, це ілюстрація знаменитої притчі про те, як сліпці слона мацали і кожен відчував своє.
Однією з центральних тем стала екологічна криза. У графічної серії «Дати суб’єктивної хроніки зміни клімату» художники Раденко Мілак і Роман Ураньєка висвітлюють журнали з мистецтва, котрі ігнорують ці найважливіші теми. На їхню думку, пінгвіни повинні замінити Леонардо.
Тема фемінізму не втрачає своєї популярності. Анна Мейер представила «Футурефемінізмус» в галереї Krobath. Інсталяція стала енциклопедією жіночого арт-опору — від Артемізії Джентилески до Йоко Оно і Марії Лассніг. Зображення в стилі коміксів нанесені на шматки оргскла і розвішані рядами так, як часто розвішують білизну на мотузки у задньому дворі або між рядами будинків Неаполя.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: