Підтримати

Вкрадена 30 років тому табличка Гільгамеша повернулася до Іраку

Табличка Гільгамеша. @planetconcerns
Табличка Гільгамеша. @planetconcerns

Глиняну табличку, вкрадену 30 років тому з іракського музею, віддали іракському уряду разом з тисячами інших артефактів. Табличці Гільгамеша приблизно 3,5 тис. років. Об’єкт могли вкрасти під час війни в Перській затоці у 1991 році. Тодішній режим Саддама Хусейна втратив контроль над деякими районами Іраку, а кілька регіональних музеїв були розграбовані.

У 2014 році компанія Hobby Lobby придбала глиняну табличку з фрагментом тексту «Епосу про Гільгамеша» для демонстрації в Музеї Біблії у Вашингтоні. За даними ЮНЕСКО, у 1991 році її викрали з музею в Іраку й у 2007 незаконно привезли в США. У 2019 році американська влада конфіскувала табличку, заявивши, що вона була вкрадена і повинна бути повернута власникам. У четвер в Смітсонівському Національному музеї відбулася церемонія повернення приблизно 17 тисяч вкрадених предметів старовини, які США погодилися повернути Іраку. Деякі з них покинули країну ще в липні.

«Повертаючи ці незаконно придбані об’єкти, влада Сполучених Штатів та Іраку дають іракському народу можливість знову долучитися до сторінки своєї історії», — заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азула. За її словами, повернення таблички — це значна перемога в боротьбі з незаконним обігом культурних цінностей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Більше матеріалів

Нігерійська Гільдія художників Ahiamwen запропонувала Британському музею обміняти твори сучасного мистецтва Нігерії на бенінську бронзу
172

Нігерійська Гільдія художників Ahiamwen запропонувала Британському музею обміняти твори сучасного мистецтва Нігерії на бенінську бронзу

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: