Підтримати

ЮНЕСКО внесли до списку спадщини 5 нових об’єктів

©Xinhua
©Xinhua

На 44-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини, що проходила в Фучжоу, Китай, до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включили 5 нових об’єктів.

Новообраними об’єктами стали: 
1. Культурний район Бір-Хіма в Саудівській Аравії. Там у первісному вигляді збереглася значна кількість наскельних написів і петрогліфів, а також інших археологічних артефактів.

2. Транснаціональний об’єкт «11 Великих курортних міст Європи», до складу якого входять Баден (Австрія), Спа (Бельгія), Франтішкові-Лазне (Чехія), Карлові Вари (Чехія), Маріанські-Лазне (Чехія), Віші (Франція), Бад-Емс (Німеччина), Баден-Баден (Німеччина), Бад-Кіссінген (Німеччина), Монтекатіні-Терме (Італія) і Бат (Великобританія).

3. Кордуанський маяк у гирлі Жиронда (Франція). Він побудований з блоків білого вапняку на рубежі XVI-XVII століть, головний інженер — Луї де Фуа, інженер реконструкції XVIII століття — Жозеф Телер.

4. Колонія митців у Дармштадті. У 1897 році її заснував герцог Ернст Людвіг, будинки колонії були створені її художниками як експериментальні житлові та робочі середовища раннього модернізму. Сьогодні колонія — приклад ранньої сучасної архітектури, міського планування та ландшафтного дизайну.

5. Фрескові цикли Падуї XIV століття, Італія. До переліку увійшов цикл фресок Джотто в каплиці Арена, а також інші цикли фресок різних художників, серед яких Гваріенто ді Арпо, Джусто де Менабуоі, Альтікьеро та Дзевіо, Якопо Аванцо і Якопо да Верона.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Історичний район доків Ліверпуля позбавили статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
174

Історичний район доків Ліверпуля позбавили статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: