Підтримати

Загублений фільм Дзиґи Вертова покажуть вперше на фестивалі в Амстердамі

©cameralabs
©cameralabs

Документальний фільм «Історія Громадянської війни» (1921) Дзиґи Вертова цієї осені буде вперше за сто років показаний глядачам. Показ відбудеться на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA), який пройде з 17 по 28 листопада. Про це пише IndieWire.

Донедавна вважали, що зберігся тільки 12-хвилинний фрагмент стрічки, але цей уривок став лише частиною робіт з реставрації фільму. Відреставрована версія триває 94 хвилини.

 «”Історія Громадянської війни” фокусується на періоді, коли більшовики намагалися придушити внутрішню опозицію революції 1917 року. В описі картини відзначено, що у процесі її створення Вертов знімав вуличні бійки, військові трибунали і лежав у окопах. “Це неприкрашена історія країни, охопленої хаосом, нестабільними спілками і жорстоким насильством”, — не дивно, що продюсери фільму вирішили його взагалі не випускати», — сказано на сайті IDFA, де також доступний трейлер картини.Стрічку покажуть під живий музичний супровід тріо The Anvil Orchestra, які у 2018-му вже представляли на IDFA інший фільм Вертова — «Річниця революції».

Дзиґа Вертов — кінорежисер і сценарист, один із засновників і теоретиків документального кіно. Його
вважають яскравим представником «Українського Відродження» у кінематографі, він першим використав методику «прихована камера». А стрічку «Людина з кіноапаратом» (1929) часто називають найбільшим документальним фільмом в історії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Італійського фотографа усунули від участі у фотопремії через публікацію імен жертв зґвалтування
217

Італійського фотографа усунули від участі у фотопремії через публікацію імен жертв зґвалтування

Міністерство культури та інформаційної політики знайшло кошти для відновлення 26 об’єктів
150

Міністерство культури та інформаційної політики знайшло кошти для відновлення 26 об’єктів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: