Вакансії

Куди піти з 5 по 11 жовтня

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні та світі.

Індустріальна казка. Василь Дмитрик ©Dymchuk Gallery

Індустріальна казка. Василь Дмитрик ©Dymchuk Gallery

ПОДІЇ

Юрій Садомський «Крамниця «Рубінчик і…» 

Коли: з 6 жовтня

У межах ретроспективи 11-го ОМКФ «Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х» покажуть

фантасмагорійний фільм-сповідь Юрія Садомського «Крамниця «Рубінчик і…» 1992 року. Сюжет розповідає про єврейського дідуся Ісаака Рубінчика, до якого як на сповідь приходять заблуда професор, вічний міліціонер, самозваний аль капоне та молода пара. 

Юрій Белянський «Дорога в парадиз»

Коли: з 7 жовтня

У межах ретроспективи 11-го ОМКФ «Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х» покажуть фільм Юрія Белянського «Дорога в парадиз». Історія розповідає про листоношу, який розносить листи про загибель. Одного разу, щоб пом’якшити сумну звістку, він підробляє телеграму. І хоча через це чоловік втрачає роботу, він все одно не припиняє свої спроби приносити людям добро, навіть якщо вони цього не надто прагнуть. Своє душевне сум’яття герой намагається розділити з Богом, який більше нагадує партійного номенклатурщика.

СHORNOBYLDORF. Anthropological Museum and Institute. Grand opening.

Місце: Мистецький Арсенал

Коли: 9 жовтня та 10 жовтня 

Ви ознайомитесь із напрацюваннями Інституту Чорнобильдорфської культури, що сформувався одночасно із систематизацією музейної колекції, проведенням серії цілеспрямованих археологічних експедицій та міжнародних наукових конференцій. За кілька років до відкриття основної колекції команда дослідників сформувала наукову базу, яка дозволяє інтерпретувати та об’єднувати в цілісну систему розрізнені артефакти, що надходили до колекції.  Детальніший розклад подій читайде за посиланням.

Львівський органний зал

Львівський органний зал пропонує провести осінні вечори з ними. Щотижня на вас будуть чекати нові лекції, інтерв’ю, а також живі та онлайн концерти. Про всі події цього тижня можна дізнатись за посиланням.

ВИСТАВКИ

Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х

Місце: Довженко-Центр, Київ

Коли: до 18 жовтня

Спільний проєкт Довженко-Центру та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, де представили близько 100 рідкісних кіноплакатів з фондів Відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ.

Виставки в межах місяця литовської фотографії 

Місце: Національний музей Тараса Шевченка 

Коли: до 22 жовтня

На груповій виставці «Цвітіння повсякденності» будуть представлені роботи засновника і голови Спілки фотохудожників Литви Антанаса Суткуса, а також класиків литовської фотографії: Александраса Маціяускаса, Вітаса Луцкуса, Ромуальдаса Ракаускаса, Рімантаса Діхавічюса і Ромуальдаса Пожерскіса.

Місце: галерея «РА» 

Коли: до 22 жовтня

Персональна виставка литовського фотографа Вітаса Луцкуса. Репортажна серія «Подорожі. У Тбілісі» покаже побут грузин під час Перебудови. 

Місце: галерея «Цех»

Коли: 23 жовтня

На виставці покажуть роботи Рімальдаса Вікшрайтіса, знімки розкажуть про загальну для Литви й України радянську історію.

«Скоро буду» / etchingroom1

Місце: Shcherbenko Art Centre

Коли: до 24 жовтня

«Скоро буду» — виставковий проєкт дуету etchingRoom1, що складається з Крістіни Ярош та Анни Ходькової. У проєкті представлені графічні роботи, зроблені у техніці модульного офорта, та інсталяція з використанням мозаїки.

Виставка Анни Щербини «Вхід з Кожум’яцької»

Коли: до 25 жовтня

«Вхід з Кожум’яцької» — персональний проєкт художниці Анни Щербини, створений в рамках творчої резиденції від Фундації Березницьких.

Виставки в межах місяця литовської фотографії 

Місце: галерея «Лавра»

Коли: до 25 жовтня

У галереї «Лавра» проходитиме виставка Йонаса Мекаса, учасника художнього руху Fluxus. Ці роботи будуть вперше показані в Україні. Також представлять серію ню-фотографій Віолетти Бубелітте, яка з 1981 року знімала трансформацію свого мінливого з роками тіла.

Місце: «Я Галерея» 

Коли: до 25 жовтня

Куратор проєкту Даріус Вайчекаускас представить одразу дві виставки авторів покоління 1980-1990 років з їхньою «естетикою нудьги».

Місце: Мала галерея центру «Мистецький Арсенал»

Коли: до 25 жовтня

Куратор Вітаутас Кумжа концентрує свою увагу на початковому етапі створення фотографії, який видається йому значно цікавим, аніж рендеринг або постобробка зображень.Групова виставка сучасної литовської фотографії показує цілу низку підходів та інтерпретацій теми постфотографії. Ауреля Макніте, Даріус Вайчекаускас, Вітаутас Кумж, Валентин Однов’юн, Довіле Дагене та Юозапас Кальніус досліджують абсолютно різні фотографічні стратегії. 

«Митець і мета» на Kyiv Art Week 2020

Місце: Центр сучасного мистецтва М17

Коли: до 31 жовтня

Глядачі матимуть змогу побачити одну з останніх стріт-арт робіт митця в online-галереї Kyiv Art Fair. На додачу всі зацікавлені отримають карту локацій іншого вуличного мистецтва Гамлета, яке він створив протягом 2019-2020 років. До експозиції також увійдуть графічні роботи серії «Шмат землі» та реді-мейд об’єкт під кодовою назвою «Все вище і вище».

Роман Жук. Я все ж тебе кохаю…

Місце: Львівська галерея мистецтв, палац Лозинського, вул.Стефаника, 3

Коли: до 31 жовтня

Роман Жук —  український художник-трансавангардист, з 1991 року мешкає в Амстердамі. З середини 1970-х він створював серію естампної графіки на теми постіндустріального відчуження. Новий проєкт включає твори різних періодів: починаючи від середини 1980-х, в яких художник — «промовляє до екзистенції», 1990-х — коли іронізує над стереотипами суспільства, а після 2000-х — епатує великоформатним «к’ютизмом» заради «нерву сучасності».

Індустріальна казка. Василь Дмитрик

Місце: Dymchuk Gallery

Коли: з 8 жовтня по 1 листопада

Художня майстерня Василя знаходиться на території колишнього судноремонтного заводу в Одесі. Для проекту «Індустріальна казка» художник використав знайдені на території заводу дерев’яні моделі і форми для лиття. Різною мірою скульптор трансформував ці об’єкти, посилаючись на особистий досвід і культурну пам`ять даного місця.

Промислові рукотворні об’єкти володіють особливою ліричною та меморіальною сутністю. В той час, як їхня технологічна новизна і товарна вартість з часом знецінюються, історії, які вони розповідають, стають лише цікавішими. Трансформуючи знайдені предмети, Василь Дмитрик оприявнює ці історії, балансуючи між сакральністю і новою функціональною характеристикою.

«60 років незалежності»

Місце: Музей модернізму Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького (вул. Коперника, 15) 

Коли: з 7 жовтня по 8 листопада

У Музеї модернізму Львівської національної галереї пройде персональна виставка художника Олега Тістола «60 років незалежності».

Він є співзасновником програм «Межа зусиль національного постеклектизму» з Костянтином Рєуновим та «Нацпром» з Миколою Маценком. У його творчій практиці синтезовано перегляд кліше радянської культури, еклектичні образи національних та радянських символів, міфи або ж утопії. Варіативність того, як він працює з одним символом протягом однієї серії, підкреслює його винахідливість як живописця і не може не вражати. 

«На акватории завода купаться было запрещено»

Місце: Invogue#ART, Одеса

Коли: до 8 листопада

На виставці будуть представлені артефакти і свідоцтва з минулого життя заводу, документація моменту трансформації заводу СРЗ-2 в культурний кластер, роботи учасників цього процесу — проєкти художників різних поколінь, які працюють на заводі, серед яких Сергій Ануфрієв, Андрій Бабчинський, Вася Дмитрик, Максим Зацаренний, Денис Рубан, Павло Клименко, Наташа Кушнір, Всеволод Люльченко, Commercialpublicart, Ксенія Щербакова, Андрій Цвєтков, Дар’я Чечушкова, Ніка Яровенко, Софія Ячмінь, Ereh Saw, Настя Промахова і інші. На відкритті проєкту виступлять музиканти — резиденти СРЗ-2 Batrak, Artur Snitkus, Superelite, Konakov.

Катя Бучацька, ДУЖЕ ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА

Місце: The Naked Room

Коли: з 7 жовтня по 11 листопада

Для виставки Катя Бучацька приготувала комплексну інсталяцію з робіт, створених за останні 10 років. Полотна, акварелі, фото та роботи виконані в техніці левкасу — твори, які з тих чи інших причин художниця досі не демонструвала, покаже на виставці в галереї. 

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!»

Місце: Мистецький Арсенал

Коли: до 24 січня 2021 року

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» — виставковий проєкт Мистецького Арсеналу, що продовжує лінію репрезентації визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки «Олег Голосій. Живопис нон-стоп», «Кирил Проценко. Палкий» та «Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії». 

МОЖЛИВОСТІ

Open Call від Your Art

Your Art оголосив open call: надсилайте тексти на тему творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19 на [email protected]. Деталі за посиланням

Матеріали будуть опубліковані в онлайн-виданні та в друкованому номері.

Дедлайн: 11 жовтня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: