2 лютого в арт-просторі бренду FINCH у межах Ukrainian Fashion Week FW 2020 відбувся показ модної колекції у віртуальній реальності. Презентація — результат колаборації від FINCH та CASTA EYEWEAR. Художники Юлія Бєляєва, Дмитро Ігумнов та Такахіко Ісії доповнили презентацію своїми арт-роботами.
«Людство грає зі світом, зваблює його та саме спокушається, водночас намагаючись сховатися та привернути до себе увагу. Одяг та аксесуари — найдавніші приладдя цієї гри. В первісні часи вони виникли, як додатковий кордон між людиною та незатишною природою, маленьке, але дієве для виживання та розвитку розширення зони інтимного, особистого», — говорить куратор проєкту, арт-критик Костянтин Дорошенко.
Бєляєва працює з 3D у VR та скульптурі, для презентації створила роботи у доповненій реальності відсканувавши моделей у відповідному одязі та позах. На постаментах в інсталяції вони лишаються монохромними, деякі постаменти пустують, але інстаграм-камера демонструє на екрані телефону фігуру, відсутню в реальності. А QR-код на кожному постаменті встановлює фільтр, що дає можливість побачити кольорове й фактурне зображення моделі в окулярах та одязі. На модному показі також представили роботу майстра з селища Ногліки на Сахаліні Дмитра Ігумнова, інкрустований бивнем мамонта нігаугек з липи та американського горіха. На виставці він показує зіткнення людини зі світом, оскільки ще в первісні часи для поховання нігаугек вирізали під конкретне обличчя. Нігаугек — це перші окуляри від сонця, що з’явилися біля 2000 років тому в оленярських кочових народів Північної Америки та Далекого Сходу. Гасла Максима Голуба «Віртуальність сповнена веселощів», «Реальність сповнена розчарування» Такахіко Ісії з Осаки виконав у авторській техніці каліграфії. Разом з ієрогліфами «Віртуальність», «Реальність», «Життя» написи розгорнулись принтом на одязі FINCH та утворювали AR-маску, яку зміг спробувати кожен відвідувач.
Команда FFFACE допомогла втілити ідеї художників у реальність: завдяки новітнім технологіям зі сканів моделей команда відтворила модний показ в AR-сцені, а також створила Instagram-маску, яка працює як фільтр з ескізів ієрогліфів.
«Створений нами модний показ замість короткого живого шоу для обраних стає надбанням широкого загалу, відкриваючись на екрані у зручний час і даючи можливість роздивитися образи до найменших деталей, а потім скільки завгодно використовувати улюблені фільтри з луками у власній камері. Це перехід до відкритого формату, доступного кожному з будь-якої точки світу. Наша колекція пропонує незвичні й доволі неоднозначні рішення, що впадають в око. Вони досить вірусні і можуть жити самі по собі після прем’єри проєкту — як дивні та улюблені сувеніри, котрі ти не просто лишаєш на полиці, але часто береш до рук, аби по-новому на них поглянути», — говорить дизайнерка FINCH Катерина Бякова.
Світлини: Руслан Сингаєвський
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: