Вакансії

Куди піти з 12 по 18 жовтня

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ПОДІЇ

«Цей концерт тільки про музику: Київський гіг»

Місце: 2c1b 

Коли: 15 жовтня, 19:00

15 жовтня у 2c1b на Нижньоюрківській відбудеться «Цей концерт тільки про музику: Київський гіг» за участі SNIANIOBAND, H.Soror, ФРН, Straytones, Pree Tone. Концерт відбудеться одночасно офлайн та онлайн. 

Онлайн-зустрічі «Вивчаючи фотографію. Особисті історії навколо дослідницьких практик»

Коли: 17 жовтня: Олена Червоник, 17.00 —18.00

Коли: 18 жовтня: Надія Бернар-Ковальчук, 17.00-18.00

Музей Харківської школи фотографії запрошує приєднатись до онлайн-зустрічей, присвячених виходу книги Надії Бернар-Ковальчук «Харківська школа фотографії: гра проти апарату». Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

Онлайн-відкриття Центру сучасної культури у Дніпрі

Коли: до 24 жовтня

Центр сучасної культури у Дніпрі в межах онлайн-відкриття почав реалізовувати заходи: 3D mapping, освітня програма, міжнародний форум,  кіноперформанс, виступи гуртів, які популяризують сучасну музику Дніпра, — Kurs Valüt та DZ’OB.

Львівський органний зал

Львівський органний зал пропонує провести осінні вечори з ними. Щотижня на вас  чекатимуть нові лекції, інтерв’ю, а також живі та онлайн концерти. Про всі події цього тижня можна дізнатись за посиланням.

Зустріч з фотографом Антуаном д’Агатою

Місце: кінотеатр «Київська Русь»

Коли: 19 жовтня, 19:30

19 жовтня у кінотеатрі «Київська Русь» можна буде поспілкуватися Антуаном д’Агатою і побачити на великому екрані його новий проєкт-переживання локдауну — «Оголене життя» (La vie nue).

Антуан д’Агата — художник і режисер, один із найуспішніших і радикальних фотографів Франції. Лауреат Призу Ньєпса, член міжнародної агенції Magnum Photos. Організатори: Французький інститут спільно з онлайн-журналом про фотографію та візуальну культуру Bird in Flight. 

Вартість входу — 200 гривень, квитки можна купити на сайті кінотеатру.

ВИСТАВКИ

Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х

Місце: Довженко-Центр, Київ

Коли: до 18 жовтня

Спільний проєкт Довженко-Центру та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, де представили близько 100 рідкісних кіноплакатів з фондів Відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ.

Виставки в межах місяця литовської фотографії 

Місце: Національний музей Тараса Шевченка 

Коли: до 22 жовтня

На груповій виставці «Цвітіння повсякденності» будуть представлені роботи засновника і голови Спілки фотохудожників Литви, Антанаса Суткуса, а також класиків литовської фотографії: Александраса Маціяускаса, Вітаса Луцкуса, Ромуальдаса Ракаускаса, Рімантаса Діхавічюса і Ромуальдаса Пожерскіса.

Місце: галерея «РА» 

Коли: до 22 жовтня

Персональна виставка литовського фотографа Вітаса Луцкуса. Репортажна серія «Подорожі. У Тбілісі» покаже побут грузин під час Перебудови. 

Місце: галерея «Цех»

Коли: до 23 жовтня

На виставці покажуть роботи Рімальдаса Вікшрайтіса, знімки розкажуть про загальну для Литви й України радянську історію.

ВИСТАВКА-ЧИТАНКА

Місце: простір «Крила», вул. Лук’янівська 69/71

Коли: до 28 жовтня

Що може бути прочитано? Чим може бути читання? Виставка про читання та для читання представляє висловлювання художниць так чи Інакше сплетені з текстом. Також у просторі виставки відбудеться серія читацьких зустрічей «ЧИТАНКА», тематизована позиційною різноманітністю відносин між текстуальністю таматеріальністю в художніх і теоретичних практиках сучасного феміністського мистецтва.

«Скоро буду» / etchingroom1

Місце: Shcherbenko Art Centre

Коли: до 24 жовтня

«Скоро буду» — виставковий проєкт дуету etchingRoom1, що складається з Крістіни Ярош та Анни Ходькової. У проєкті представлені графічні роботи, зроблені у техніці модульного офорта, та інсталяція з використанням мозаїки.

Виставка Анни Щербини «Вхід з Кожум’яцької»

Місце: Bereznitsky Art Foundation

Коли: до 25 жовтня

«Вхід з Кожум’яцької» — персональний проєкт художниці Анни Щербини, створений в рамках творчої резиденції від Фундації Березницьких.

Виставки в межах місяця литовської фотографії 

Місце: галерея «Лавра»

Коли: до 25 жовтня

У галереї «Лавра» проходитиме виставка Йонаса Мекаса, учасника художнього руху Fluxus. Ці роботи будуть вперше показані в Україні. Також представлять серію ню-фотографій Віолетти Бубелітте, яка з 1981 року знімала трансформацію свого мінливого з роками тіла.

Місце: «Я Галерея» 

Коли: до 25 жовтня

Куратор проєкту Даріус Вайчекаускас представить одразу дві виставки авторів покоління 1980-1990 років з їхньою «естетикою нудьги».

Місце: Мала галерея центру «Мистецький Арсенал»

Коли: до 25 жовтня

Куратор Вітаутас Кумжа концентрує свою увагу на початковому етапі створення фотографії, який видається йому значно цікавішим, аніж рендеринг або постобробка зображень. Групова виставка сучасної литовської фотографії показує цілу низку підходів та інтерпретацій теми постфотографії. Ауреля Макніте, Даріус Вайчекаускас, Вітаутас Кумж, Валентин Однов’юн, Довіле Дагене та Юозапас Кальніус досліджують абсолютно різні фотографічні стратегії. 

Ростислав Лужецький «Найдовший рік»

Місце: PM Gallery, Львів

Коли: до 29 жовтня 

На виставці показано 13 робіт, на яких зображено майданівські протистояння, алюзії на Шевченків 13-місячний щоденник «Журнал» й марійні образи. Як говорить сам художник, ці образи складають своєрідний літопис «Найдовшого року» Ростислава Лужецького.

Kyiv Art Week 2020

Коли: до 31 жовтня

На онлайн мапі від Kyiv Art Week 2020 ви знайдете найбільше українські галереї сучасного мистецтва та їх колекції.

«Митець і мета»

Місце: Центр сучасного мистецтва М17

Коли: до 31 жовтня

Глядачі матимуть змогу побачити одну з останніх стріт-арт робіт митця в online-галереї Kyiv Art Fair. На додачу всі зацікавлені отримають карту локацій іншого вуличного мистецтва Гамлета, яке він створив протягом 2019-2020 років. До експозиції також увійдуть графічні роботи серії «Шмат землі» та реді-мейд об’єкт під кодовою назвою «Все вище і вище».

Роман Жук. Я все ж тебе кохаю…

Місце: Львівська галерея мистецтв, палац Лозинського, вул.Стефаника, 3

Коли: до 31 жовтня

Роман Жук —  український художник-трансавангардист, з 1991 року мешкає в Амстердамі. З середини 1970-х він створював серію естампної графіки на теми постіндустріального відчуження. Новий проєкт включає твори різних періодів: починаючи від середини 1980-х, в яких художник «промовляє до екзистенції», 1990-х — коли іронізує над стереотипами суспільства, а після 2000-х — епатує великоформатним «к’ютизмом» заради «нерву сучасності».

Індустріальна казка. Василь Дмитрик

Місце: Dymchuk Gallery

Коли: з 8 жовтня по 1 листопада

Художня майстерня Василя знаходиться на території колишнього судноремонтного заводу в Одесі. Для проєкту «Індустріальна казка» художник використав знайдені на території заводу дерев’яні моделі і форми для лиття. Різною мірою скульптор трансформував їх , посилаючись на особистий досвід і культурну пам`ять даного місця.

Промислові рукотворні об’єкти володіють особливою ліричною та меморіальною сутністю. В той час як їхня технологічна новизна і товарна вартість з роками  знецінюються, історії, які вони розповідають, стають лише цікавішими. Трансформуючи знайдені предмети, Василь Дмитрик оприявнює ці історії, балансуючи між сакральністю і новою функціональною характеристикою.

«60 років незалежності»

Місце: Музей модернізму Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького (вул. Коперника, 15) 

Коли: з 7 жовтня по 8 листопада

У Музеї модернізму Львівської національної галереї пройде персональна виставка художника Олега Тістола «60 років незалежності».

Він є співзасновником програм «Межа зусиль національного постеклектизму» з Костянтином Рєуновим та «Нацпром» з Миколою Маценком. У його творчій практиці синтезовано перегляд кліше радянської культури, еклектичні образи національних та радянських символів, міфи або ж утопії. Варіативність того, як він працює з одним символом протягом однієї серії, підкреслює його винахідливість як живописця і не може не вражати. 

«На акватории завода купаться было запрещено»

Місце: Invogue#ART, Одеса

Коли: до 8 листопада

На виставці будуть представлені артефакти і свідоцтва з минулого життя заводу, документація моменту трансформації СРЗ-2 в культурний кластер, роботи учасників цього процесу — проєкти художників різних поколінь, які працюють на заводі, серед яких Сергій Ануфрієв, Андрій Бабчинський, Вася Дмитрик, Максим Зацаренний, Денис Рубан, Павло Клименко, Наташа Кушнір, Всеволод Люльченко, Commercialpublicart, Ксенія Щербакова, Андрій Цвєтков, Дар’я Чечушкова, Ніка Яровенко, Софія Ячмінь, Ereh Saw, Настя Промахова і інші. На відкритті проєкту виступлять музиканти — резиденти СРЗ-2 Batrak, Artur Snitkus, Superelite, Konakov.

ОЛЕКСАНДР ДЕЙНЕКА. ЛЮДИНА ІНШОЇ ЕПОХИ

Місце: МЦ Шоколадний будинок

Коли: до 8 листопада

Силу, пристрасть, тріумф життя та потужний заряд енергії – усе це випромінюють роботи Олександра Дейнеки. Його атлетичні, підтягнуті, як на підбір, міцні хлопці та дівчата змушують згадати античних героїв і поширений у ті часи культ тіла. Ідеалізовані, типізовані образи щасливих, бадьорих спортсменів, студентів та робітників навдивовижу відбивають давньогрецьку ідею калокагатії. Гідного громадянина полісу, в якому гармонійно поєднуються фізична досконалість і благородство душі. Ті риси, які характеризували й особистість самого художника.

Катя Бучацька, ДУЖЕ ПЕРСОНАЛЬНА ВИСТАВКА

Місце: The Naked Room

Коли: з 7 жовтня по 11 листопада

Для виставки Катя Бучацька приготувала комплексну інсталяцію з робіт, створених за останні 10 років. Полотна, акварелі, фото та роботи виконані в техніці левкасу — твори, які з тих чи інших причин художниця досі не демонструвала, покаже на виставці в галереї. 

Виставка Нікіти Кадана під назвою «Найсолодша пісня скорботи»

Місце: Voloshyn Gallery

Коли: до 15 листопада

У виставці художник Нікіта Кадан поєднує ряд робіт, пов’язаних із феноменом перетворення протестного духу на дух меланхолії. Оптика цих робіт покликана знайти у ідеї «депресивного спротиву» зерно парадоксального оптимізму для темних часів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: