Вакансії

Музей Метрополітен перейменував картину Деґа «Російські танцівниці»

Робота Едґара Деґа  «Танцівниці в українському вбранні»
Робота Едґара Деґа «Танцівниці в українському вбранні»

Музей мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку перейменував картину французького імпресіоніста Едґара Деґа «Російські танцівниці» на «Танцівниці в українському вбранні». Про це пише історикиня мистецтва Оксана Семенік.

«Я не дуже задоволена назвою, бо могли й просто Ukrainian Dancers (Українські танцівниці) назвати, але це вже маленька перемога», — наголосила Семенік.

Крім того, художника Архипа Куїнджі, який народився в Маріуполі, музей визнав саме українським, а не російським, пише Семенік. Під описом до його картини «Червоний захід на Дніпрі» додали згадку про те, що російські окупанти знищили музей художника в Маріуполі.

Архип Куїнджі, «Червоний захід на Дніпрі»У 1899 році Едґар Деґа створив серію композицій, присвячених танцівницям в українському народному вбранні. Попри докази, що героїні на картинах відображають саме українську культуру, до повномасштабного вторгнення їх називали «російськими танцівницями». Нагадаємо, що першою назву картини змінила Національна галерея в Лондоні, у березні 2022-го року.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: