Вакансії

Євген Березницький прокоментував звинувачення у викраденні картини «Закохані»

©Фонд АРВМ
©Фонд АРВМ

Галерист Євген Березницький прокоментував звинувачення представників Фонду збереження культурної спадщини Ади Рибачук і Володимира Мельніченка щодо утримання роботи «Закохані». 

У пості Березницький пояснив, що ні він, ні Людмила Березницька не є власниками картини та не утримують її, а після закінчення виставки «Соцреалізм: розмаїття стилей» роботу повернули власнику. За його сприяння відбулася зустріч представників АРВМ з актуальним власником картини для обговорення права власності на роботу. Після цього етапу, зі слів Березницьких, їхню участь в історії з картиною було вичерпано. «Ми категорично заперечуємо недостовірні твердження, що викладені в дописі і вимагаємо припинення безпідставних звинувачень Людмили та Євгенія Березницьких», — йдеться у повідомленні.

На цю ситуацію відреагувала онука Віктора Зарецького, Олена: «З боку родички Віктора Зарецького, чий підпис стоїть під картиною, маю сказати, що питання авторства однозначне. Цю картину створив НЕ Віктор Зарецький. Для тих, кому мої слова можуть бути не авторитетними, бо я дійсно лише родичка, а не експертна комісія — є декілька дуже авторитетних видань і каталогів робіт Віктора Зарецького, де цієї роботи ніколи не було».

Ада Рибачук «Закохані»
Ада Рибачук «Закохані» ©Фонд АРВМ

Нагадаємо, що 21 грудня фонд опублікував пост, в якому звинуватив у привласненні роботи «Закохані» галерею Людмили Березницької. Власники роботи стверджують, що авторство належить Віктору Зарецькому. У коментарі Your Art Людмила Березницька обіцяла, що 22 грудня опублікують результати проведення експертизи, проте вони досі невідомі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: