Підбірка актуальних подій в Україні
ЛЕКЦІЇ
Олексій Буістов: як дивитися бієнале сучасного мистецтва?
Місце: Червоний корпус КНУ, кабінет 424
Дата: 3 березня
Вхід: вільний
Арт-критик, куратор, колумніст розповість про те, як дивитися сучасні бієнале. Перед лекцією він також радить прочитати матеріал «Туризм Судного дня: что происходило с биеннале современного искусства в 2010‑е годы».
Академія о сьомій: Партисипативне мистецтво
Місце: PinchukArtCentre
Дата: 5 березня
Вхід: за реєстрацією
Співробітниця Дослідницької платформи, завідувачка відділу мистецтва ХХ-ХХІ ст. Національного художнього музею України Тетяна Жмурко прочитає лекцію про партисипативне мистецтво.
ЗАХОДИ
Дизайн-вечірка і презентація нової айдентики Довженко-Центру
Місце: Довженко-Центр
Дата: 4 березня
Вхід: вільний
У Довженко-Центрі презентують нову айдентику, а також запрошують на розмову з генеральним директором Довженко-Центру Іваном Козленком, креативною директоркою Ольгою Жук та дизайнеркою Альоною Соломадіною. Вечір продовжиться музичним перформансом Sirakusy (live) і VJ YNG.
Тимофій Максименко: аудіоперформанс №3 — Andrey Kiritchenko
Місце: PinchukArtCentre
Дата: 5 березня
Вхід: за реєстрацією
Тимофій Максименко організував серію партисипативних аудіоперформансів, що упродовж виставки відбуватимуться у дворах та арках різних районів Києва. Наступна подія відбудеться у цей четвер.
Set Art Laboratory| Olav Westhpalen: Who are we kidding, really?
Місце: музей Івана Гончара
Дата: 5 березня
Вхід: вільний
Лектор спробує дати відповідь на запитання чи може досі мистецтво важливе та як воно може впливати на суспільство.
Місце: PinchukArtCentre
Дата: 7 березня
Вхід: за реєстрацією
Кураторська екскурсія виставкою Премії PinchukArtCentre
Місце: PinchukArtCentre
Дата: 7 березня
Вхід: за реєстрацією
Олександра Трянова проведе кураторську екскурсію виставкою номінантів Премії PinchukArtPrize 2020.
ВИСТАВКИ
Місце: Dymchuk Gallery
Дати: з 6 березня по 5 квітня
Вхід: вільний
До виставкового проєкту Міші Букші увійшли монотипій, скульптура, відео і арт-буки. Митець переосмислює історію, етику ти людські взяємини і звертається до ідеї «первісної», «примітивної» людини.
Юстина Яким’як. Подали жаркоє. Виставка
Місце: IZONE
Дата: з 6 по 31 березня
Вхід: вільний
Студентка відділення графіки Академії мистецтв Юстина представить серію великих живописних полотен в просторі IZONE. На вернісажі покажуть фільм, де дівчина малює картину, а на фоні буде звучати музика ансамблю імпровізаторів Niebiezdny Drokon.
KAMA: 2YP Contemporary Art «Виставка-Перегляд»
Місце: KAMA: ARTISTS’ STUDIO
Дата: з 6 по 7 березня
Вхід: вільний
На виставці студенти 2-річної програми КАМА: Contemporary art представлять свої перші роботи за пів року навчання. Твори створені на практичних заняттях під керівництвом художників Євгена Самборського, Сергія Сабакаря та художниці Лесі Хоменко.
Павло Маков. Безна / Pavlo Makov. Forlorn
Місце: The Naked Room
Дати: з 29 січня по 15 березня
Вхід: вільний
Виставковий проєкт є результатом діалогу Павла Макова і кураторок Марії Ланько та Лізавети Герман. «Безни» об’єднує рисунки та офорти 1980-х років та дві програмні роботи, створені для виставки. В проєкті яскраво виділяються два сюжети: сад і місто.
Відкриття — Сад Пам’яті: Ольга Кісельова
Місце: IZONE
Дати: з 6 лютого до 20 березня
Вхід: вільний
Мисткиня працює з темою осмислення минулого і пропонує шлях надії та погляду в майбутнє. До проєкту «Сад пам’яті» входить публічна програма, що організовує Memory Lab — експериментальний підрозділ Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».
Виставка номінантів на Премію PinchukArtPrize 2020
Місце: PinchukArtCentre
Дати: з 9 лютого до травня 2020
Вхід: вільний
PinchukArtPrize — премія, започаткована Фондом Віктора Пінчука у 2008 році. Нагорода присуджується кожних два роки українським художникам у віці до 35 включно. Ознайомитись зі списком номінантів можна за посиланням.
Місце: М17
Дати: з 9 лютого по 31 березня
Вхід: згідно з тарифом центру
У межах проєкту відвідувачі зможуть побачити прем’єру фільму «Голоси любові» (2019), новий фотопроєкт «Щоденник потопельника», а також фотографії з таких циклів, як: «Донбас-Шоколад», «Колективне червоне», «Книга мертвих», «Мода на кладовищі», «Commedia dell’arte в Криму», «Кокто».
Короткий список. Сергій Братков, Олександр Глядєлов, Нікіта Кадан
Місце: Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр)
Дати: з 13 лютого до 4 березня
Вхід: вільний
Короткий список. Сергій Братков, Олександр Глядєлов, Нікіта Кадан. Виставка номінантів Шевченківської премії 2020 року у категорії «Візуальне мистецтво». Проєкти, які будуть представлені: «Імперія снів» Сергія Браткова, «Карусель» Олександра Глядєлова та «(не)означені» Нікіти Кадана. Ідея створення виставки належить членам Шевченківського комітету Владі Ралко, Тетяні Кочубінській, Михайлові Рашковецькому.
Місце: ЯГалерея
Дати: з 19 лютого по 16 березня
У проєкті «Приховане» використані об’єкти з різних серій, поєднання яких у спільному просторі декларує їх тематичну спорідненість. Володимир Будніков знов і знов ставить питання до видимого, наголошуючи на тому, що головним у проєкті є світло, яке виступає тут у якості теми і смислу водночас.
Зона тиші. Фрагменти / Влада Ралко
Місце: Shcherbenko Art Centre
Дати: з 21 лютого по 23 березня
Вхід: вільний
У межах виставки відбудеться презентація книги Влади Ралко «Зона тиші». Буде представлено роботи, створені у межах арт-резиденції «ЧервонеЧорне» в Каневі у 2019 році.
Виставка Мирослава Ягоди. «Я + GOD = A»
Місце: НХМУ
Дати: з 21 лютого по 12 квітня
Вхід: згідно з тарифом музею
«Я + GOD = A» — проєкт, присвячений мистецтву львівського художника Мирослава Ягоди. Художник препарує своє прізвище, розгортаючи абетку у зворотному порядку від останньої до першої букви, від ізольованого індивідуального «Я» до початку відліку, Альфи, через наріжний камінь — присутність Бога.
Документація тотального аудіоперформансу
Місце: арт-центр Closer
Дати: з 25 лютого по 27 березня
Вхід: вільний
«Тотальний аудіоперформанс» — проєкт Івана Світличного та SVITER art-group, представлений у Вроцлаві в рамках виставки «Ступінь залежності» у 2016 році. Документація перформансу — це суб’єктивна інтерпретація подій, що й буде представлена на виставці.
Катерина Єрмолаєва. «Люди у меня под кожей»
Місце: Psybüro
Дати: з 29 лютого до 29 березня
Вхід: вільний
PSYBÜRO спільно з Катериною Єрмолаєвою представляє персональну виставку художниці «Люди у мене під шкірою», головним фокусом якої є робота художниці з протиріччями власної творчої біографії.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: